NOVOM PAZARU SET U BİJELOM POLJU– revanš u “Pendiku” naredne srijede

Novi Pazar, pobjednik Kupa Srbije u konkurenciji odbojkaša, poražen je u prvoj utakmici 1. kola Kupa CEV 2019. Crnogorsko Jedinstvo Bemaks je večeras u Bijelom Polju pobjedilo Novi Pazar sa 3:1, po setovima 18:25, 25:21, 26:24 i 25:23, posle 99 minuta igre.

Revanš meč će se odigrati naredne srijede, 14. novembra od 18.00 časova u dvorani Pendik u Novom Pazaru.

Po propozicijama CEV, za pobjede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobjednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobjeda i bodova, o ukupnom pobjedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena. Odlukom Administrativnog Borda CEV ukinuti su tehnički tajm – auti.

Čitaj još:   NOVI PREDSJEDNIK OK NOVI PAZAR DENIS MAVRIĆ

Trijumf protiv Jedinstva donio bi Novom Pazaru plasman u šesnaestinu finala (28. novembar i 5. decembar) Kupa CEV 2019. i dvomeč protiv ruskog Kuzbasa iz Kemerova.

Posebno treba naglasiti da iako je OK Novi Pazar u Bijelom Polju krenuo praktično sa drugim timom , put Crne Gore je u sopstvenoj režiji pratilo ipak oko 30 tak navijača novopazaraca.

prilog pripremli: Odbojkaški savez Srbije i Senad Senko Župljanin

BRAVO ZA SELEKTORA ZMAJEVA SPREMAN SE ŽRTVOVATI ZA BiH…