MADRID: Fudbaleri Rivera, slave titulu Kupa Libertadores…

Fudbaleri River Plejt osvojili su Kopa libertadores, pošto su poslije produžetaka i preokreta u Madridu pobijedili Boka Juniors sa 3:1 u drugoj utakmici finala…

MADRIF: Svijet,Sport, Fudbal, Zanimljivosti, Vijesti, ponedeljak …10.12.2018… 07: 59…MADRID: Fudbaleri Rivera, slave titulu Kupa Libertadores…

River je do četvrte titule Kopa libertadores došao ukupnom pobjedom od 5:3, slavio golovima Lukasa Prata u 66, Huana Kintera u 108. i Gonsala Martinesa u 121. minutu.

Boka je prethodno povela pogotkom Darija Benedeta u 44. minutu.

Boka je krenula na “sve ili ništa” i to s devetoricom igrača, pošto je Fernando Gago zbog povrede morao da napusti igru.

U 120. minutu Leonardo Hara mogao je da donese izjednačenje Boki, ali je šutem sa oko 10 metara pogodio stativu. Usledio je korner, a potom i kontra Rivera koju je okončao Martines.

Čitaj još:   NOVI PAZAR: Pronađeno, rano jutros, beživotno tijelo u centru grada... (foto)

Druga utakmica finala koja je trebalo da bude igrana pre četiri nedelje na stadionu Monumental premeštena je u Madrid odlukom Južnoameričke fudbalske konfederacije (CONMEBOL) zbog napada na autobus s fudbalera Boke Juniors.

Prvo finale van Južne Amerike rešeno je tek posle nešto više od dva sata igre na stadionu Santjago Bernabeu u Madridu.