IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

ISTANBUL: Islam Slimani, za Fenerovo proljeće i trijumf nad Zenit Petersburgom…

Pogodak na atiskoj strani Stambola na Bosforu postigao Islam Slimani u 21. minuti…

ISTANBUL: Svijet, Sport, fudbal, vijesti, srijeda, 13.02. 2019…06: 58… ISTANBUL: Islam Slimani, za Fenerovo proljeće i trijumf nad Zenit Petersburgom…

Turski klub velike četvorke Fenerbahče je u prvom meču šesnaestine finala Europske lige u Istanbulu s minimalnih 1:0 savladao ruski Zenit Petersburg, javlja dopisnički tim regionalnog portala iBalkan.net

)

Jedini gol na utakmici je postigao Islam Slimani u 21. minuti.

SKORO PA DA JE Ruski Zenit bio blizu poravnanja u 44. minuti, ali Robert Mak nije uspio pogoditi iz jedanaesterca.

Obadvje ekipe su do kraja meča imale po još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao pa je Fenerbahče uspio slaviti u prvom dvoboju šesnaestine finala Europske lige.

Uzvratna utakmice je na programu 21. februara na Krestovskij stadionu u Sankt Petersburg,,,

Čitaj još:   Fener odbranio Kup Turske: Stigao 11 trofej stambolskog velikana od kada ga vodi Željko Obradović... (foto)

FENERBAHÇE: 1 – ZENİT: 0

STADION: Ülker Arena
SUDIJE: Ruddy Buquet, Guillaume Debart, Julien Pacelli (Fransa)

FENERBAHČE: Harun Tekin, Isla, Sadık Çiftpınar, Skrtel, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal, Jailson, Eljif Elmas (Dk. 72 Ayew), Moses (Dk. 84 Alper Potuk), Valbuena (Dk. 90+2 Neustaedter), Slimani

ZENİT: Lunev, Anyukov, Rakitskiy, Ivanovic, Nabiullin (Dk. 61 Smolnikov), Kranevitter, Barrios, Hernani, Driussi (Dk. 74 Azmoun), Mak (Dk. 85 Marchisio), Dzyuba

GOL: Dk. 21 Slimani (Fenerbahče)
ŽUTI KARTONI: Dk. 5 Rakitskiy, Dk. 40 Anyukov, Dk. 68 Mak (Zenit), Dk. 14 Isla, Dk. 31 Sadık Çiftpınar (Fenerbahče)