VELIKI STAMBOLSKI DERBI Bešiktaš i Fener remizirali sa 3: 3…

OVO može samo ludi Fener – od 0:3 do 3:3 za 12 minuta, zamalo i da pobedi… (VIDEO)

ISTANBUL: Regija, Turska, Sport, Fudbal, Vijesti, utorak… 26.02. 2019…07 : 08… VELIKI STAMBOLSKI DERBI Bešiktaš i Fener remizirali sa 3: 3…

Nakon 23. kola, Bešiktaš zauzima 3. mjesto sa 40 bodova, dok je Fenerbahče tek na 14. poziciji sa 25 osvojenih bodova…

Bešiktaš je u 23. kolu Super lige na svome Vodafone Parku u velikom turskom derbiju remizirao je rezultatom 3:3 protiv Fenerbahčea, javlja Anadolu Agency (AA).

Bešiktaš je poveo već u 10. minuti golom Gokhana Gonula.

Domaća ekipa je u 18. minuti već vodila sa 2:0 nakon gola Buraka Yilmaza iz jedanaesterca.

Isti igrač je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena povećao prednost Bešiktaša na 3:0, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Au, kakav derbi u Istanbulu. Kakvih gotovo 100 minuta drame između Bešiktaša i Fenerbahčea, borbe, suza i na kraju možda i najpoštenijih 3: 3 (3: 0). Šta se dogodilo na poluvremenu utakmice ostaće misterija, kao da su potpuno drugačiji timovi izašli u drugom poluvremenu.

Bešiktaš je pregazio Fener u prvih 45 minuta, nigde na terenu nije bilo ni traga ni glasa od otpora fudbalera u žuto- modrim dresovima koji su samo posmatrali nemo kako rastrčani Japanac Kagavarazigrava saigrače, a Gohkan Gonul i Burak Jilmaz donose svom timu prevelikih 3:0.

Čitaj još:   ISTANBUL: Veliki preokret Fenera protiv Kajserispora... (foto i video)

Adem Ljajić zbog žutih kartona nije bio u timu Bešiktaša večeras, ali se njegov izostanak u prvom delu nije osjetio.

Ipak, tek u drugom poluvremenu gledali smo nevjerovatan fudbal. PRVO je gostujući trener Yanal kao da je u svlačionici izvršio 11 izmena, umjesto miševa ubacio u igru tigrove, a ovi dominantnom partijom isti su protosto pokidali fudbalere Bešiktaša.

Uspio je Fener da stigne do preokreta u drugom poluvremenu zahvaljujući golovima Zajca, Čiftpinara i Kaldirima (dao evrogolčinu) za samo 12 min, a da su imali malo snage i koncentracije u završnici su mogli i do sva tri boda i sigurno zaslužene pobjede.

Dve sjajne šanse propustio je Elif Elmas u nadoknadi utakmice, a zašto se Bešiktaš uplašio pred svojim navijačima iu igrao kukavički u nastavku, sve to moraće da se zapita i Šenol Guneš.

Poslije svega možda je i remi najpošteniji ishod, a on malo više prija srčanom Fenerbahčeu koji je zahvaljujući njemu ostao na bod više od opasne zone.