FENER, krenuo šampionski: Napunio mrežu rivalu sa pet laganih komada… (foto)

NA AZISKOJ STRANI MEGAPOLISA Istanbulski velikan sjajno otvorio novu sezonu…

ISTANBUL: Regija, Sport, Fudbal, Putovanje, Zanimljivosti, utorak, 29. 08 .2019… 07: 49… FENER, krenuo šampionski: Napunio mrežu rivalu sa pet laganih komada… (foto)

Čekala se puna godina za veliku radosti u žuto- modrom dijelu Stambula na Bosforu. Fenerbahče se vratio na velika vrata i u prvom kolu briljantnom partijom nagovjestio da mu se neće ponoviti prošlogodišnja loša sezona u kojoj su ostali bez Evrope.

Gazišehir GAZIANTEP je izgledao kao da ima fudbalere koji ne znaju da hodaju, pa i nije neki reper, ali ubjedljiva pobjeda sa 5: 0 svakako da je dobra poruka ostalim rivalima da se ” modro- žuti” Kanrinci ne šale. Izabranici trenera Ersina Yanala su od samog starta nametnuli žestok tempo, a dobili su i čak tri penala u uvodnih 25 minuta igre poslije kojih su došli do ogromne prednosti sa 3: 0.

Viktor Mozes je promašio jedan kazneni udarac, pa je poslije njega dužnost preuzeo iskusni kapetan Emre Belozoglu, a razdragana publika je sa tribina uz zvuke čuvenog hita “Freed from desire” proslavljala pogotke domaćeg tima. Nisu se zaustavljali Kanarinci, igrali su lepo i dominantno tokom svih 90 minuta i ubedljivim trijumfom zaseli na čelo tabele posle prvog kola.

Čitaj još:   GROBARI KOŠARKE NA DJELU

Iako nije postigao nijedan gol novajlija iz Verdera Maks Kruze bio je fantastičan u organizaciji napada i pokazao da će biti novi vođa.

Koliko je Fener u protekle godine ima teške trenutke neka posvedoči i podatak da je predhodne večeri postigao pet pogodaka na jednom meču prvi put još od aprila 2008. i trijumfa nad Kayzerijem u gostima. Prošle sezone na primer nisu mogli da postignu više od tri gola. Dakle, vidi se napredak…