ISTANBUL: Fener brojao do pet, Genčler stradao na aziskoj strani BOSFORA… (foto i video)

Malo, pomalo, evo Fenera na drugom mijestu turskog prvenstva, barem do danas do nedelje…

ISTANBUL: Regija, Sport, Fudbal, Putovanja, Zanimljivosti, vijesti, nedelja, 08: 12, 08: 05… ISTANBUL: Fener brojao do pet, Genčler stradao na aziskoj strani BOSFORA… (foto i video)

U, petak Fenerbahče, jučer Sivas, evo i Galatasaraj. Svi konkurenti za titulu u Turskoj ostvarili su pobjede za sada. Videćemo šta će se danas na gostovanjima uraditi Bešiktaš i Bašakšehir

Galata se ozbiljno namučila da došla do tri boda poslije poraza u derbiju od Bašaka i remija sa Trabzonom. Alanja važi za tim koji je sasvim pristojan na strani, teško prima golove, a to se pokazalo i u subotu. Domaći su to pobjede došli zahvaljujući penalu dosuđenom zbog igranja rukom u 20. minutu.

Fenerovo večer obilježili su sa dva gola Murićija, prvenac Maksa Kruzea – 5:2 /Murići 23, 39, Gustavo 32, Kadioglu 74, Kruze 87 – Sio 9/

Fenerbahče je trenutno na drugom mjestu turskog prvenstva. Barem do nedelje. Za to je zaslužna sjajna fudbalska predstava protiv Genčlerbirligija, u kojoj je domaćin slavio sa ubijedljivih 5:2 (3:1).

Čitaj još:   ISPLIVAO SNIMAK:Od Harisa ni traga ni glasa,djevojka mu u provodu! (video)

Zapravo, možda najveće zasluge za ofakav meč idu na dušu Đovaniju Siju, koji je u devetom minutu na sjajan način doveo goste u vođstvo i motivisao domaćina da upali motore. Na suprototnoj strani je led u 23. minutu probio Vedat Murići, koji se upisao u strelce i u finišu prvog poluvremena, dok je u 32. minutu pravu strelu odapeo Luiz Gustavo.

Fenerbahče je na poluvremenu vodio sa 3:1, a pitanje pobjednika je razriješio Ferdi Kadioglu, još jednim efektnim pogotkom na ovoj utakmici u 74. minutu.

Gosti nisu dozvolili opuštanje sastavu Ersuna Janala, pošto je Stanču samo četiri minuta kasnije smanjio na 4:2. Konačan rezultat postavio je Maks Kruze u 87. minutu svojim prvencem u ovoj sezoni, čiji je gotovo kompletan dosadašnji dio propustio zbog povrede.

Fenerbahče će pravu proveru imati tek narednog vikenda, kada bude gostovao prvoplasiranom Sivasu…

TURSKA 1 – 14. KOLO: