BERLIN: Vedad Ibišević, djeci iz Vlasenice poslao bajramluke… (foto)

Bivši zmaj i  reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević za ramazanski Bajram obradovaće mališane iz Vlasenice, grada u kojem je i rođen Herthin napadač.

BERLIN: Svijet, Sport, Fudbal, Zanimljivosti, Putovanja, vijesti, subota… 23. 05. 2020… 00: 11… BERLIN: Vedad Ibišević djeci iz Vlasenice poslao bajramluke… (foto)

Vedat VEDO Ibišević je poslao za svu djecu iz Vlasenice po 100 KM bajramluka, a ovu informaciju potvrdio je islamski teolog iz Beča Ishak Ahmetović na društvenoj mreži Facebook.

Ovo je samo jedan u nizu gestova proslavljenog napadača koji je i ranije pomagao u brojnim humanitarnim akcijama u BiH.

Nedavno je poklonima darivao i djecu imigranata u Berlinu, gradu u kojem trenutno nastupa za Herthu.

Podsjetimo, Ibišević je prošle sedmice postigao gol već u prvoj utakmici nakon pauze zbog pandemije koronavirusa, a već večeras njegova Hertha dočekuje Union Berlin u okviru 27. kola Bundeslige.

Nogometaši Herthe pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Berlinu u okviru 27. kola Bundeslige ekipu Uniona rezultatom 4:0, a igrač utakmice bio je nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević.

Čitaj još:   "ZMAJ KOGA PAMTIMO": Vedad Ibišević, klanjao kolektivnu dženazu žrtvama Vlasenice... (foto)

U prvom poluvremenu gradskog berlinskog derbija nije bilo pogodaka, iako je Hertha bila dosta konkretnija ekipa na terenu.

Ipak, u šestoj minuti nastavka Ibišević je iskoristio ubacivanje s lijeve strane Plattenhardta i glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo Herthe.

Već u narednoj minuti bilo je 2:0, a ovaj put Vedad je asistirao Lukebakiju