BUDUĆNOST VOLI, U BEOGRADU SRUŠILA ZVEZDU… (foto i video)

“Plavi” iz Podgorice su savladali Crvenu zvezdu 67: 65 i ostali jedina neporažena ekipa u ABA ligi!!!

BEOGRAD: Regija, Sport, Košarka, Zanimljivosti, vijesti, nedelja, 06.12.2020… 20: 47… BUDUĆNOST VOLI, U BEOGRADU SRUŠILA ZVEZDU… (foto i video)

Budućnost Voli je ponovo trijumfovala u Beogradu, “plavi” su savladali Crvenu zvezdu 67: 65 i ostali jedina neporažena ekipa u ABA ligi!

Sjajno su defanzivno prije svega odigrali izabranici Petra Mijovića. Zvezda je u prvom dijelu i igrala solidno u napadu, ali je pokušaje domaćina da se odlijepi spriječio fenomenalni Nikola Ivanović.

Dao je organizator igre našeg tima 20 poena u prvom poluvremenu, potom je razigrao ekipu, pa su Podgoričani imali plus pet nakon 20 minuta, 44: 39.

Čitaj još:   PODGORICA: Remi najpravedniji ishod 1: 1, u utakmici trećeg kola B grupe Lige nacija... (foto, video)

Povela je Budućnost poslije pogotka Edžima sa maksimalnih 49: 41, ali se i Zvezda trojkama Voldena i Davidovca vratila.

U posljednjih 10 minuta viđena je tvrda borba, sa dosta promašaja, a u završnici su “plavi” uspjeli da sačuvaju vođstvo i upišu veliki trijumf.

Naši šampioni imaju šest pobjeda u isto toliko mečeva, dok je Zvezda nakon devet pobjeda prvi put izgubila.

Nikola Ivanović ubacio je 20 poena, uz tri asistencije, Kobs je dodao 11, a Edžim 10.

U domaćoj ekipi 13 poena Davidovca, 11 Ročestija.

Već za dva dana “plave” čeka meč Evrokupa na parketu Ulma…