Italija pobijedila na Evroviziji 2021, Srbija na 15. mjestu… (foto i video)

Drugo mjesto zauzela je francuska predstavnica…

ROTERDAM: Svijet, Zanimljivosti, vijesti… nedelja, 23.05… 09. 59… Italija pobijedila na Evroviziji 2021, Srbija na 15. mjestu… (foto i video)

Tradicionalno takmičenje za pjesmu Evrovizije privlačilo je publiku od 200 miliona ljudi iz 45 zemalja.

Talijanski glam rock bend Maneskin ovogodišnji je pobjednik Evrovizije sa pjesmom Zitti E Buoni.

Naredno takmičenje za najbolju pjesmu Evrope, Eurosong, biće održano u Italiji. Naime, pobjednik takmičenja, 65. po redu, koje je sinoć održano u Roterdamu, je italijanski bend Maneskin, koji je izveo pjesmu Zitti e buoni. Oni su nakon glasanja svih žirija zemalja učesnica Eurosonga, te nakon što su dodati glasovi publike, osvojili ukupno 524 poena.

Na drugom mjestu završila je francuska predstavnica Barbara Pravi sa pjesmom Voila, sa osvojenih 499 bodova, a na trećem izvođač iz Švicarske Gjon's Tears sa numerom Tout l'Univers, koji je uspio sakupiti 432 glasa.

Prema glasovima stručnog žirija najviše glasova, 267, odnijela je Švicarska. No, nakon prebrojanih glasova publike postalo je jasno da je talijanski bend Maneskin ovogodišnji pobjednik Evrovizije.

Ovo je treći put u historiji ovog takmičenja da je Italija osvojila titulu najbolje pjesme.

Nakon dvije polufinalne noći, 53.000 testova za publiku i izvođače, takmičenje za pjesmu Evrovizije održano je uživo u areni u Roterdamu pred 3.500 članova publike.

Čitaj još:   OVO JE Almedina, odlikašica iz kontejnera:Nema za struju ni vodu, u knjižici SVE SAME PETICE! (FOTO)

Ovo je među prvim velikim takmičenjima koje se održava uživo u sjeni pandemije COVID-19. Ipak, uz testove i mjere opreza, nisu svi uspjeli da izbjegnu korona virus.

Tako islandski bend Dadi og Gagnamagnid nije učestvovao uživo u nastupu tokom polufinalne noći u četvrak, ali ni u večerašnjoj finalnoj obzirom da je jedan od članova benda testiran pozitivno na korona virus.

Umjesto nastupa uživo, publika je imala priliku da vidi snimak ranije probe, dok su članovi benda bili u karantinu u hotelu u Roterdamu.

Zanimljivo je da je posljednje mjesto zauzela Velika Britanija, koja nije uspjela osvojiti niti jedan poen.

Jedini učesnici u finalnoj večeri iz neke od zemalja našeg regiona i to juga Evrope srbijanska grupa Huricane, sa pjesmom Loco, loco, uspjeli su eto da osvoje 15. mjesto.

Čitaj još:   HRABRI BOSANAC SPRIJEČIO TRAGEDIJU U AUSTRIJI: Državljanin BiH, primjetio požar i SPASIO 36 ŽIVOTA... (foto, video)