IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

CRNOGORSKE AJKULE POSLIJE PET GODINA: Izgubile od Španije sa 8: 6… (foto i video)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije 8: 6 (3: 2, 2: 1, 2: 2 , 1: 1) u drugom kolu olimpijskog turnira…

TOKIYO: Svijet, Sport, vijesti…utorak, 27.07…12: 49… CRNOGORSKE AJKULE POSLIJE PET GODINA: Izgubile od Španije sa 8: 6… (foto i video)

Ovo je prvi trijumf Španaca protiv crnogorske selekcije još od Svjetske lige 2016. godine.

Crna Gora je povela golom Dušana Matkovića, Španci preokrenuli (Blaj Maljarak, pa Alberto Munaris), održavali prednost, a onda na dva minuta i 23 sekunde do kraja druge četvrtine prvi put imali dva gola prednosti (5:3).

Početkom treće četvrtine “furija” stiže do plus tri- 6: 3. Bio je to period u kojem je Španija dominirala, a seriju rivala prekinuli su Aleksandar Ivović i Matković.

Vać na startu posljednje četvrtine Španci postižu gol sa igračem više i ponovo dolaze do tri gola prednosti (8: 5). Ispostavilo se da je to bila nedostižna prednost.

Čitaj još:   DRITAN Abazović u SAD vs Abazović u Crnoj Gori: Mediji moraju biti slobodni vs Ma to su fašisti, treba ih ugasiti... (foto, video)

Tim Vladimira Gojkovića je igrao dobro, hrabro, ali u pojedinim momentima nije imao sreće – “ajkule” su u nekoliko navrata pogađale prečku, pa stativu…

Najefikasniji u reprezentaciji Crne Gore bio je Matković sa tri pogotka. Aleksandar Ivović je postigao dva, a u listu strijelaca upisao se i Stefan Vidović.

Kod Španaca po dva gola Maljaraka, Alvara Granadosa i Bernata Sanauže.

Crna Gora u narednom kolu, u četvrtak (8.30 h) igra protiv Hrvatske.

Tokio – Tatsumi vaterpolo centar. Sudije: Devio (Francuska), Stavridis (Grčka).

Crna Gora: Kandić (devet odbrana), Brguljan, Perković, Petković, Čučković, Popadić, Vidović 1, Ukropina, Ivović 2, Spaić, Matković 3, Banićević.

Španija: Lopes (11 odbrana), Munaris 1, Granados 2, Sanauža 2, De Toro, Larumbe, Famijera 1, Fernandes, Taulj, Perone, Maljarak 2, Bustos.

Izvor agencije.aa

Kvartet u Novom Pazaru

Rukometni klub Novi Pazar angažovao je golmana Janka Gemaljevića, srednjeg Read more