ROĐENI PREBRODILI KRIZU: Velež pobjedio na Pecari… (foto)

Velež je u derbiju kola na stadionu Pecara pobijedio domaći Široki Brijeg.

LUKAVAC: BiH, Sport, vijesti… ponedeljak, 23.08.2021… 00: 54… ROĐENI PREBRODILI KRIZU: Velež pobjedio na Pecari… (foto)

Rođeni iz Mostara su trijumfovali rezultatom 1: 0, sasvim zasluženo i tako izašli iz krize u koju su upali zahvaljujući ubitačnom ritmu i igranju u Evropi.

Jedini gol na utakmici dao je Zvonić u 35. minuti. Kapiten Veleža glavom je matirao Miškića poslije odličnog centaršuta Vehabovića.

Bio je ovo prvi pogodak koji je primio Široki Brijeg na Pecari ove sezone, a meč s Veležom bio mu je četvrti domaći.

Za Široki je ujedno ovo i prvi ovosezonski poraz u prvenstvu pa su sada Zrinjski i Tuzla City jedini neporaženi u Premijer ligi.

Pobjeda Veleža, druga u sezoni, mogla je biti ubjedljivija.

Anđušić je u 87. minuti pogodio stativu, Zubanović odmah poslije propustio zicer…

Čitaj još:   NASRTAJ ŽANDARMERIJE NA OKUPLJENE U BANJOJ LUCI: "Vi niste Srbi…”(foto i video)

Velež je odigrao ozbiljno i odgovorno i domaćinu nije dozvolio ozbiljniju priliku.

Jedino vrijedi izdvojiti pokušaj Begića sredinom drugog poluvremena koji je zaustavio Bogdanović…

Susret šestog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine između Radnika i Željezničara u Bijeljini završen je rezultatom 0: 0.

Željezničar tako nije uspio ni u trećem pokušaju doći do pobjede u gostima.

U prvoj utakmici ovog kola Sarajevo je u subotu u Tuzli pobijedilo Slobodu sa 2: 1, dok su Zrinjski i Tuzla City u Mostaru odigrali neriješeno 1: 1…

Posljednji susret šestog kola između Leotara i Posušja bit će odigran 25. avgusta.

SARAJEVO, CRVENI TEPIH: Danas počinje 24. Sarajevo film festival…