IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

LANA PUDAR ISPISALA HISTORIJU BH. PLIVANJA: Osvojila BRONZU na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju… (foto)

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar završila je finalnu utrku u tehnici 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju i napravila fenomenalan rezultat.

Iako ima tek 15 godina Lana je na Svjetskom prvenstvu zauzela treće mjesto sa vremenom 2:04.88 i tako osvojila prvu, historijsku medalju na Svjetskom prvenstvu za Bosnu i Hercegovinu.

Lana se nakon velikog uspjeha oglasila na Twitteru:

“Wooooow ljudi, hvala vam svima na velikoj podršci. Mi imamo medalju. Aaaaa, imam(mo) medalju! Moja raja, najbolji ste”, napisala je Lana na Twitteru.

Ovo je inače prvi put da Bosna i Hercegovina ima učesnika u finalu Svjetskog prvenstva u plivanju.

Čitaj još:   Adem Ljajić, prvi pogodio za "orlove" u pobjedi u gostima nad Antalijom od 6:2 (video)

Kao prvoplasirana završila je takmičarka iz Kine Yudei Zhang sa vremenom 2:03.01, dok je srebro otišlo u Sjedinjene Američke Države za Charlotte Hook.

Današnjim vremenom Pudar je oborila dosadašnji rekord za skoro sekundu.

izvor: SB

Kvartet u Novom Pazaru

Rukometni klub Novi Pazar angažovao je golmana Janka Gemaljevića, srednjeg Read more

SARAJEVO, CRVENI TEPIH: Danas počinje 24. Sarajevo film festival…