BRAVO ,,Ajkule” pokazale moć: Crna Gora ubjedljiva protiv Srbije, majstorska partija i šest golova Marka Mršića… (foto, video)

NACIONALNI TIM- Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pobjedom otvorila Super finale Svjetske lige u Strazburu…

STRAZBUR: Svijet, Sport, vijesti, petak 22. VII 2022… 19: 28… BRAVO ,,Ajkule” pokazale moć: Crna Gora ubjedljiva protiv Srbije, majstorska partija i šestt golova Marka Mršića… (foto, video)

Vaterpolisti Crne Gore na startu Super finala Svjetske lige u Strazburu savladli su selekciju Srbije 16: 8 (3: 3, 5: 0, 3: 3, 5 2)….

,,Ajkule” su sve riješile u drugoj četvrtini – 5:0 i tada je sve štimalo u oba pravca. Kombinovani sastav Dejana Savića (selektor Gojković odmorio je nekoliko igrača sa SP) nije imao nikakvu šansu protiv sjajne odbrane našeg tima u posljednje tri četvrtine.

Sigurnost iz defanzive prenijela se u napadu gdje je dominirao mladi Marko Mršić, koji je pri vođstvu 4: 3 dao čak šest golova. Sredinom treće dionice naš tim imao je višak od šest golova.

Tri puta je pogodio Kanstantin Averka, po dva gola dali su Bogdan Đurđić i Uroš Čučković, a po jedan Vladan Spaić, Dušan Banićević i Stefan Vidović. Petar Tešanović imao je 11 odbrana.

Čitaj još:   STRAVA PRIČA IZ SRBIJE: Otela i mučila ljubavnika od muža sve snimila mobitelom ... (foto)

Bila je ubjedljiva protiv Srbije– trijumfovala je rezultatom 16:8.

Sastav Vladimira Gojkovića je od starta bio bolji tim, poveo je 2:0, pa 3:1, ali je Srbija izjednačila do kraja prve četvrtine.

Nakon toga se pitala samo naša selekcija, koja je povela 8: 3, imala je i 10: 4.

U toj seriji je čak pet golova postigao Marko Mršić, od čega jedan iz peterca.

Na kraju treće četvrtine je bilo sigurnih 11: 6, onda i 14: 6, pa posljednjih osam minuta nisu donijeli uzbuđenja.

Crna Gora sjutra igra protiv Australije (14 sati), koja je u prvom kolu poražena od Španije 13: 10…

BONUSD VIDEO: Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti