IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

VIŠE OD SENZACIJE: Zmajevi u KELNU srušili prvaka Evrope… (foto, video)

Nurkić, Musa i Roberson razbili evropske prvake, BiH na pragu drugog kruga!!!

KELN: Svijet, Sport, vijesti, nedelja, 04. IX… 19: 18… VIŠE OD SENZACIJE: Zmajevi u KELNU srušili prvaka Evrope… (foto, video)

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili su u Kelnu u trećem kolu Eurobasketa favorizovanu selekciju Slovenije rezultatom 97: 93 i tako su došli na korak do plasmana u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Zmajevi su sjajno otvorili meč i poveli 8: 0. Atić i Nurkić pogodili su šut za tri poena, a Halilović za dva.

Slovenci su prvi put došli do vodstva (12: 10), a nakon toga napravili mini-seriju. Zmajevi su koševima Muse i Nurkića došli do preokreta i vodstva 22: 21.

Aktuelni prvaci Evrope su uzvratili te su prvu četvrtinu dobili rezultatom 32: 26.

Robersonove dvije vezane trojke donijele su bh. košarkašima izjednačenje na samom otvaranju druge četvrtine.

Slovenci su došli do plus osam, međutim Zmajevi serijom 9: 0 dolaze do vodstva 41: 40.

Međutim, aktuelni prvaci Evrope se vraćaju igru i u sami finiš prvog dijela ulaze sa osam poena prednosti.

Musa svojom serijom od 5:0 postavlja konačan rezultat prvog dijela 52: 49.

Treba istaći da u prvom poluvremenu odbrane obje reprezentacije nisu bile na nivou.

Roberson je na otvaranju treće četvrtine šutem za tri poena donio nove izjednačenje Zmajevima, Slovenci su uzvratili.

Trojkama Muse i Robersona Zmajevi dolaze na plus četiri (58: 54).

Čitaj još:   SREBRENICA: "Bošnjaci jedinstveni, neće podržati smjenu Durakovića, Srbi znaju onda..." (foto i video)

Slovenci serijom 6: 0 ponovo preuzimaju vodstvo.

Zmajevi su ovu četvrtinu dobili 23: 21, međutim Slovenci su imali poen prednosti 73: 72.

Bh. košarkaši su trojkom Gegića otvorili posljednju dionicu i došli do vodstva.

Slijedio je period igre u kojem su se smjenjivala vodstva. Roberson je sjajnom partijom dvije minute prije kraja Zmajevima donio pet poena prednosti, do kraja susreta Zmajevi su održali vodstvo i zasluženo slavili nakon dramatične završnice.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Roberson s 23 poena, dok je Musa imao 22 poena i po pet skokova i asistencija. Odlični su bili i Halilović s 13 poena i 10 skokova, dok je Nurkić kao lider imao 12 poena i devet skokova.

BiH sada nakon tri kola ima dvije pobjede i jedan poraz, a i Slovenija je na istom omjeru 2-1. Do kraja grupne faze Bosna i Hercegovina igra još dvije utakmice. Prvo ćemo u utorak igrati protiv Francuske, a onda u srijedu vjerovatno odlučujući susret protiv Litvanije.

Kod Slovenaca se istakao Čančar sa 22 poena. Luka Dončić je danas pružio nešto lošiju partiju, a susret je završio sa 12 poena.

BiH sada nakon tri kola ima dvije pobjede i jedan poraz, a i Slovenija je na istom omjeru 2- 1. Do kraja grupne faze Bosna i Hercegovina igra još dvije utakmice. Prvo ćemo u utorak igrati protiv Francuske, a onda u srijedu vjerovatno odlučujući susret protiv Litvaniji…

Čitaj još:   ZBOG PRIJETNJI DRAGINJA Vuksanović- Stanković pod ZAŠTITOM POLICIJE od 24- sata...

BONUS VIDEO: Bosnia-Herzegovina 🇧🇦- Hungary 🇭🇺 | Game Highlights – FIBA #EuroBasket 2022

izvor iBalkan.net

Kvartet u Novom Pazaru

Rukometni klub Novi Pazar angažovao je golmana Janka Gemaljevića, srednjeg Read more