IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

ISTANBUL: Trabzon dvaput vodio u DERBIJU SEZONE, ali se Bešiktaš odbranio… (foto, video)

BEZ ODLUKE i Remi u derbiju X kola turskog prvenstva- 2: 2…

ISTANBUL: Svijet, Sport, vijesti, ponedeljak, 17- X- 00: 24… ISTANBUL: Trabzon dvaput vodio u DERBIJU SEZONE, ali se Bešiktaš odbranio… (foto, video)

Na krilima ubedljivih 4: 0 iz duela sa Monakom, Trabzon je otputovao u Istanbul, ali je protiv Bešiktaša upisao drugi uzastopni remi u prvenstvu Turske- 2: 2 (1: 2). I ostao neporažen u duelima sa današnjim rivalom na njegovom stadionu šesti put uzastopno, odnosno još od novembra 2016.

Imao je predstojeći rival Crvene zvezde u Ligi Evrope prednost na poluvremenu, međutim, slaba reakcije defanzivaca u 70. minutu posle duge lopte omogućila je Čenku Tosunu da izjednači i donese makar bod svom timu, koji je propustio priliku da se izjednači sa Adanom Demirspor i prvi put od petog kola ponovo nađe na vrhu tabele.

Gosti su dvaput imali prednost, ali ne i znanje da je zadrže. Prvo su vodili od 11. minuta kada je doskorašnji napadač Valensije, Maksi Gomez, upisao prvenac u šampionatu Turske i pokazao da je korner jako oružje ekipe Abdulaha Avdžija. Prethodno je Urugvajac bio precizan u Trabzonovom okršaju sa Fenerbahčeom u Ligi Evrope, koji je pripao Mađarima- 3: 2…

Bešiktaš je do izjednačenja stigao autogolom Jensa Larsena posle oštrog centaršuta Valentina Rozijea. Slabo je golman Ugurčan Čakir procenio putanju lopte i zbunio Danca, od kog se potom odbila u gol. Gosti su, ipak, još jednom pogodili prije odlaska na odmor. Učinio je Egipćanin Trezege, posle neshvatljivo lošeg dodavanja lijevog beka domaćih, Masuakua. Sredinom drugog dijela meča, međutim, izjednačenje, poslije kog se rezultat nije mijenjao.

Čitaj još:   TURSKA I ISTANBUL- TORANJ KOJI FASCINIRA SVIJET

Tabzon je sada na 18 bodova iz 10 mesta, što ga svrstava na peto mjesto turske Superlige, dok je Bešiktaš ostao treći sa 19 bodova, dva manje od lidera Adane Demirspor.

Tim sa Crnog mora u narednom kolu igra protiv “davljenika” Sivaspora kod kuće, a onda stiže u Beograd na izuzetno važan meč i po Trabzon i po Crvenu zvezdu kada je u pitanju razvoj situacije u njihovoj grupi Lige Evrope…

/Kizildag 85/

Čitaj još:   ISTANBUL: Policija rastjerala "gej marš", isti je godinama zabranjen u Turskoj... (foto, video)

Nedelja

Bašakšehir- Istanbul 2 :0 (1: 0)

/Ndajišimije 26, 78/

Bešiktaš- Trabzon 2 :2 (1: 2)

/Larsen ag 29, Tosun 70- Gomez 11, Trezege 36/

BONUS VIDEO: Beşiktaş 2- 2 Trabzonspor Maç Özeti Tosun Paşa yine Sahnede 16 Ekim 2022