NAŠA Lana Pudar na Svjetskom kupu u Berlinu: Mlada Mostarka pomela konkurenciju… (foto)

Mlada Mostarka plivala je fantastično, od početka do kraja trke 200 metara delfin bila je vodeća, a na kraju je kroz cilj prošla s vremenom 2. 09. 69…

BERLIN: Svijet, Sport, vijesti, petak, 21- X- 08: 24… NAŠA Lana Pudar na Svjetskom kupu u Berlinu: Mlada Mostarka pomela konkurenciju… (foto)

Lana Pudar u pohodu na prvu medalju na Svjetskom kupu u Berlinu…

Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, zauzela je prvo mjesto u u grupi 3 Svjetskog kupa u Berlinu.

Mlada Mostarka plivala je fantastično, od početka do kraja trke 200 metara delfin bila je vodeća, a na kraju je kroz cilj prošla s vremenom 2.09.69.

Iza nje je ostala Amina Kajtaz, bh. plivačica koja pliva pod hrvatskom zastavom s vremenom 2:10.41.

Finalisti će biti poznati kada se završe takmičenja i u ostalim grupama. Finalna utrka na rasporedu je večeras od 19.36 sati.

Bio je ovo prvi nastup za mladu plivačicu poslije dva mjeseca pauze, odnosno nakon osvajanja evropskog zlata u Rimu.

Čitaj još:   VIC DANA: U avionu Dodik, Putin i Tramp, otkazala oba motora, ostali su šokirani… (foto)

Na pliačkom batenu u Berlinu, između ostalih, pojaviti velika imena svjetskog plivanja Marie Wattel, Valentine Dumont, Helena Bach, Ilaria Cusinato, Louise Hansson, Zsuszanna Jakabos, Mireia Belmonte, te američko 14- godišnje čudo od djeteta Kelsey Zhang.

Lana je nastupala u kvalifikacionoj grupi 3, danas će se u 19: 36 sati boriti za prvu medalju.

Uz Lanu, danas će u bazene ući još pet naših takmičara koji će se natjecati u kvalifikacijama. Prije Lane, u 8: 30 sati Iman Avdić pliva svoju prvu od pet prijavljenih disciplina, 400 metara slobodno.

U 10:50 sati na 400 metara slobodno će se takmičiti Jovan Lekić, a potom će on u 11: 16 sati zajedno s Davidom Vučićem plivati na 100 metara delfin.

U 11:55 sati Nikola Bjelajac pliva 50 metara slobodno, a minutu kasnije i Adi Mešetović.