SARAJEVO: Košarkaši BiH pobijedili Mađarsku i zadržali šanse da se plasiraju na SP… (foto, video)

Susret odigran u Sarajevu završen je rezultatom 83: 78…

SARAJEVO: Svijet, Sport, vijesti, subota, 12- XI- 00: 24… SARAJEVO: Košarkaši BiH pobijedili Mađarsku i zadržali šanse da se plasiraju na SP… (foto, video)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Mađarske rezultatom 83:78 u susretu odigranom u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu, u okviru 3. kola druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te smo na taj način zadržali šanse da se domognemo Mundobasketa.

Naš tim je bio značajno oslabljen neigranjem ključnih igrača poput Jusufa Nurkića, Džanana Muse, Miralema Halilovića i Emira Sulejmanovića, a naknadno je otpao i Edin Atić, te u posljednji čas i John Roberson.

BiH je u prve dvije četvrtine imala značajniju prednost (23:18, 29:20), ali su Mađari uspjeli napraviti veliki preokret u trećoj četvrtini (10: 26). BiH je bila bolja u posljednjoj četvrtini (21:14).

Meč je završen rezultatom 83: 78.

Kenan Kamenjaš (20 koševa i 12 skokova) je bio najefikasniji igrač u bh. timu, a Marko Filipovity (17 koševa) u mađarskom.

Čitaj još:   NASTAVLJENA ISTRAGA: Da li ovaj detalj može biti dokaz da je KOSTA K. imao saučesnika u strašnom masakru? (foto)

BiH je na četvrtom mjestu grupe s 14 bodova, a Mađarska ima bod manje.

Bh. tim će 14. novembra igrati protiv lidera Francuske.

Tri reprezentacije koje budu najbolje u grupi plasirat će se na Svjetsko prvenstvo. Plasman na tabeli određuje se redoslijedom 1. broj poena, 2. međusobni omjer, 3. koš-razlika, 4. broj postignutih koševa.

Narednu utakmicu naša reprezentacija igra već u ponedjeljak kada ćemo gostovati selekciji Francuske.