FENEROV, igrač odluke Vedat Murići: Bilo je 2: 1 za “kanarice” sa Bosfora… (foto i video)

Reporterski tim regionalnog portala iBalkan.net bio je na Ülker Stadionu na aziskoj strani Megapolisa grada Istanbula, gdje se igralo Peto kolo Turske Süper Lige Fenerbahçe- Ankaragücü, gdje je sastvim zasluženo domaći tim slavio sa 2: 1

ISTANBUL: Regija, Sport, Fudbal, Zanimljivosti, vijesti, subota 21. 09 .2019…  20: 52… FENEROV, igrač odluke Vedat Murići: Bilo je 2: 1 za “kanarice” sa Bosfora… (foto i video)

U Turskoj Super Ligi nema lakih bodova, ali evo jednih teško izvojevanih i izuzetno važnih za Fenerbahče. Ekipa Ersuna Yanala poslije preokreta je srušila tim iz prestolnice Ankaraguču na svom terenu, a odlučujući pogodak na meču dao je Vedat Murići u 73. minutu – 2: 1 (1: 1).

Vidjelo se na Ulker areni da su gosti poveli nakon kontranapada Devera Orgila u 16. minutu, ali je Fener vrlo brzo izjednačio zahvaljujući Matijasu Jorgensenu

Vedat Murići je tada bio asistent, a onda je u drugom poluvremenu izrastao u ključnog igrača Fenerbahčea na ovom meču.

Pomenuti preokret koji je vidjelo preko 50.000 vatrenih navijača u modro- žutom obilježju da je stigao kao apsolutno zasluženi redosled događaja na terenu, s obzriom da je Yanalov tim imao daleko više izglednih prilika i na kraju je sasvim zasluženo i na kraju pobjedio.

Čitaj još:   KRVNIKOV SIN, UVJEREN U NEMOGUĆE: „Ratko Mladić iduće godine NA SLOBODI“!!!

Na samom kraju susreta Fener je imao čak 30 udaraca ka golu protivnika i gotovo 70 posto loptu u svom posjedu, ali je morao pošteno da se namuči kako bi stigao do konačnog trijumfa.

Fenerbahče je a to je bilo i najvažniji cilj miliona navijača da se prišlo vodećoj Alanji na dva boda zaostatka i sada se nada sutrašnjem kiksu lidera na gostovanju Genčlerbirligiju u Ankari.