IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

ISTANBUL: Velika pobjeda Turske protiv Holandije 4: 2 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022… (foto)

DANAS je na Olimiskom stadionu na evropskoj strani Istanbula bio junak trijumfa Turake i rezultata 4: 2 kapiten Burak Yilmaz koji je postigao hat-trick…

ISTANBUL: Svijet, Sport, vijesti, srijeda, 24.03.202…20. 54… ISTANBUL: Velika pobjeda Turske protiv Holandije 4: 2 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022… (foto)

U derbiju prvog kola grupe G evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. god fudbalska reprezentacija Turske u Istanbulu je ostvarila veliku pobjedu protiv Holandije rezultatom 4: 2 (2:0).

Junak trijumfa Turaka bio je kapiten Burak Yilmaz koji je postigao hat- trick prenio je dojmove sa lica mjesta Olimpiskog stadiona ATATURK iz Istanbula, dopisnik regionalnog portala iBalkan.net

Kapetan nacionalnog tima Turske BURAK Yilmaz je domaću selekciju doveo u vodstvo u 15. minuti.

Yilmaz je u 34. minuti realizovao penal i tako uduplao prednost Turake.

Sjajnu partiju Turske i to je na otvaranju drugog poluvremena još jednim pogotkom krunisao je Hakan Calhanoglu za ubjedljivo vodstvo 3:0.

Izgledalo je da će favorizovana Holandija pretrpjeti težak poraz i to već i na otvaranju kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Međutim, sa nekoliko izmjena selektor Frank de Boer je uspio probuditi svoj tim, koji za svega dvije minute uspijeva smanjiti na 2:3.

Prvo je u 75. pogodio Davy Klaassen, a zatim u 76. minuti i Luuk de Jong.

Čitaj još:   BEOGRAD U NEVJERICI: Kosovo dobilo američku donaciju od 55 oklopnih vojnih vozila... (foto i video)

Ipak, na scenu ponovo stupa kapiten domaćih Yilmaz koji u 81. minuti prelijepim golom iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara rješava pitanje pobjednika.

Priliku da smanji na 3:4 u trećoj minuti sudijske nadoknade sa bijele tačke propustio je Memphis Depay. Njegov udarac s penala odbranio je turski golman Ugurcan Cakir.

STADION: Atatürk Olimpiyat

SUDIJE: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett

TÜRKİYE: Uğurcan Çakır- Zeki Çelik, Ozan Kabak, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan (Dk. 64 Taylan Antalyalı), Hakan Çalhanoğlu (Dk. 78 Enes Ünal), Kenan Karaman (Dk. 78 Kaan Ayhan), Yusuf Yazıcı (Dk. 64 Caner Erkin), Burak Yılmaz (Dk. 90 Deniz Türüç)

HOLANDIJA: Krul – Tete (Dk. 69 Dumfries), De Ligt, Blind (Dk. 82 Gravenberch), Wijndal (Dk. 82 Aanholt), De Room (Dk. 62 de Jong), Wijnaldum, De Jong, Berghuis, Malen (Dk. 69 Klassen), Depay

STRELCI: Dk. 15, Dk. 35 ve Dk. 81 Burak Yılmaz, Dk. 46 Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) – Dk. 75 Klaassen, Dk. 76 Luuk de Jong (Hollanda)

ŽUTI KARTONI: Kenan Karaman, Ozan Tufan, Burak Yılmaz, Umut Meraş, Ozan Kabak (Türkiye)- Wijnaldum (Hollanda)

Čitaj još:   OPET VOJSKA DOLAZI NA PEŠTER! Počela združena vojna vježba...

U preostala dva duela prvog kola grupe G večeras sa početkom u 20.45 sati sastaju se: Latvija– Crna Gora i Gibraltar– Norveška…

Kvartet u Novom Pazaru

Rukometni klub Novi Pazar angažovao je golmana Janka Gemaljevića, srednjeg Read more