BRAVOOO! KAKAV GOL: Fenomenalni EDIN Džeko zatresao mrežu i Rizespora, asistencija DUŠANA Tadića! (foto, video)

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko postigao je danas novi gol za Fenerbahče protiv Rizespora u meču 26. kola turske Superlige...

RIZE- ISTANBUL: Svijet, Sport vijesti, subota, 17, 02. 2024… 19: 22… BRAVOOO! KAKAV GOL: Fenomenalni EDIN Džeko zatresao mrežu i Rizespora, asistencija DUŠANA Tadića! (foto, video)

Fenerbahče je u duelu turske Superlige savladao Rize sa 3: 1, i to posle preokreta.

Domaći su vodili na poluvremenu golom Jankov Minčeva, ali Fener nije dozvolio novi kiks, nakon što je u prošlom kolu igrao nerešeno sa Alanjom.

CANLI | Çaykur Rizespor 1-3 Fenerbahçe | Serdar Dursun, Edin Dzeko, İrfan Can Kahveci

Na 1: 1 izjednačio je serdar Dursun u 48. minutu, a onda je najbolji strelac lige Edin Džeko pogodio u 64. za 2: 1.

Pobjedu gostiju overio je İrfan Can Kavheči u trećem minutu nadoknade na perfektnu asistenciju Dušana Tadića.

Čitaj još:   JEZIVO: MAJKA UBILA TRI ĆERKE, BEBA IMALA OSAM MJESECI

Fenerbahče nastavlja borbu sa Galatom za titulu, sada imaju bod više, ali i utakmicu više.

Utakmica odigrana u katastrofalnim uslovima, sa terenom koji je bio izuzetno natopljen vodom zbog obilne kiše koja je padala u dijelu priobalnog područja uz CRNO MORE u Turskoj.

Za Džeku je ovo bio 18. gol u turskom šampionatu, a Edin je za svoj klub postigao vodeći pogodak, nakon što je Minchev doveo goste u vodstvo u 27. minuti utakmice, a izjednačio Dursun.

BONUS VIDEO: Rizespor- Fenerbahçe 1-3 MAÇ ÖZETI | Süper Lig 2023/24