Crna Gora za kraj kvalifikacija deklasirala Bugarsku… (foto, video)

Crna Gora je savladala Bugarsku sa 35: 17 (17: 11) i na taj način sa maksimalnim učinkom od svih šest pobjeda osvojila prvo mjesto.

PODGORICA: Svijet, Sport, vijesti, ponedeljak, 08, 04. 2024…00: 42… Crna Gora za kraj kvalifikacija deklasirala Bugarsku… (foto, video)

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore lako je i ubjedljivo večeras u Podgorici pobijedila Bugarsku u posljednjem 6. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija je već poslije trećeg kola i pobjede protiv Srbije u Vršcu obezbjedila učešće na Evropsko prvenstvo, a sada ih očekuju kvalifikacije za Olimpijske ige koje se igraju u Ulmu.

Selektorka, Bojana Popović danas je na teren izvela kombinovanu postavu, pošto u sastavu nijesu bile Tatjana Brnović, Dijana Mugoša i Marina Rajčić, dok Matea Pletikosić, Itana Grbić i Ilda Kepić nisu ulazile u igru.

Crna Gora je odlično počela utakmicu i vrlo brzo povela sa 6: 2, kada je poslije 20 minuta igre na semaforu bilo 14: 6 postalo je jasno da će i kombonovani tim “lavica” ostvariti više nego ubjedljiv trijumf.

Drugo poluvrijeme je počelo sa tri vezana gola Nikoline Vukčević, za rekordnu prednost od devet golova razlije (20: 11). Međutim, naše rukometašice se tu nisu zaustavile i serijom 9:0 stižu do 26:11, a podatak da su prvi gol primile tek nakon 15 minuta igre dovoljno govori o dominaciji naših reprezentativki.

Čitaj još:   Aleksa BEČIĆ i Anadrija MANDIĆ guraju Milojka SPAJIĆA do tačke pucanja: Demokrate čuvaju kadrove GP URA, a ZBCG, bi u Vladu CRNE GORE prije roka... (foto, video)

Najefikasnija u našem timu bila je Jelena Despotović, koja je postigla sedam pogodaka, Tanja Ivanović šest, a Nada Kadović pet.

Crna Gora 11. aprila u Ulmu protiv Paragvaja igra prvi meč u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Rivali u grupi su još Njemačka i Slovenija.

CRNA GORA– BUGARSKA 35: 17 (17: 11)

Podgorica– SC “Morača”- Gledalaca: 2.500. Sudije: Bošnjak i Marić (BiH). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Bugarska 3 (2). Isključenja: Crna Gora 10, Bugarska osam minuta.

Crna Gora: Atingre (šest odbrana), Babović-Vujović (šest odbrana), Marsenić 4, Pletikosić, Marković 2, Ćorović, Popović 2, Ivanović 6, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 7, Kadović 5, Pavićević 4, Kepić, Grbić, Vukčević 4.

Bugarska: Nikolova (pet odbrana), Djulgerova (tri odbrane), Kostadinova, Pavlova, Ivanova, Georgijeva, Grozdanova 4, Milanova 3, Stojčeva, Panajotova 6, Kostadinova, Spasova 2, Petkova, Petrova 2.

BONUS VIDEO: Ultra Crna Gora: Crna Gora- Bugarska

Čitaj još:   ESAD Rastoder: Dijasporo, uzmite bajrak slobode u svoje ruke, 2. aprila zaokružite MILO Đukanovića... (foto)