IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

DANAS JE OSVANULO PRAVO ZIMSKO JUTRO: Snijeg osvanuo na našim planinama, najniža temperatura jutros izmjerena u… (foto, video)

Slaba kiša pada na području juga u regionu i istočnom dijelu okruženja Balkanskog poluotoka….

SARAJEVO: Region, Zanimljivostik, vijesti, petak, 16. 05. 2025… 07: 26… DANAS JE OSVANULO PRAVO ZIMSKO JUTRO: Snijeg osvanuo na našim planinama, najniža temperatura jutros izmjerena u… (foto, video)

U Bosni i Hercegovini jutros je umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Slaba kiša pada na području Hercegovine i istočne Bosne.

Temperature zraka izmjerene u 8.00 sati: Ivan-sedlo 3; Sokolac 4; Srebrenica 7; Banja Luka, Bihać, Bugojno, Jajce, Livno, Prijedor, Sanski Most, Sarajevo, Tuzla i Zvornik 8; Bijeljina, Doboj i Gradačac 9; Drvar i Zenica 10; Trebinje 12 i Mostar 14 ste…

Danas u Bosni i Hercegovini umjereno do pretežno oblačno vrijeme. U jutarnjim satima slaba kiša na području Hercegovine. Povremeno slaba kiša će padati na istoku Bosne. U centralnim područjima rijetko može pasti veoma malo kiše.

petak, 16.05.2025.godine
Biometeorološke prilike su relativno nepovoljne. Osjetnije zahlađenje moglo bi kod hroničnih bolesnika i meteoropata uzrokovati jačanje tegoba, stoga je poželjno primjereno se odjenuti, reducirati boravak na otvorenom, naročito tokom jutra, te se ne izlagati pretjeranim aktivnostima. Poslijepodnevni sati proteći će uz nešto stabilnije i djelimično toplije vrijeme, što će pozitivno djelovati na opštu sliku i činiti dan malo ugodnijim. Sa dolaskom noći ponovo slijedi neuobičajena hladnoća za ovaj period godine. 

Čitaj još:   Patriote CRNE GORE i poruka Amfilohiju: Na Cetinju i Lovćenu se graditi neće... (foto)

Vjetar u Bosni slab do umjerene jačine sjevernog smjera. U Hercegovini i jugozapadu Bosne umjereno jaka bura. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 12 i 18, na jugu zemlje do 20 stepeni.

U Sarajevu će biti pretežno oblačno vrijeme. Najviša dnevna temperatura zraka oko 14 stepeni, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.

Snijeg je pao na vrhovima Bjelašnice i Vlašića.

BONUS VIDEO: Pregled dana (15.5.2025.)

izvor iBalkan.net

SARAJEVO, CRVENI TEPIH: Danas počinje 24. Sarajevo film festival…

Čast da otvori 24. izdanje SFF-a pripala je slavnom poljskom Read more