Finale plej- ofa Admiralbet ABA lige: Budućnost Voli magičnom serijom u drugom poluvremenu srušila Partizan… (foto, video)
To je prava Budućnost! Spektakularnom predstavom u drugom poluvremenu, košarkaši crnogorskog prvaka savladali su Partizan 84:73 za izjednačenje u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige.
PODGORICA: Regn, Zanimljivosti, vijesti, nedelja, 08. VI 2025… 00: 26… Finale plej- ofa Admiralbet ABA lige: Budućnost Voli magičnom serijom u drugom poluvremenu srušila Partizan… (foto, video)
Rajt je u startnoj postavi “plavih”. Počinju još Sulejmon, Slavković, Tanasković i Kamenjaš.
Meč sude Petek, Radojković i Majkić.
Nešto skromnija posjeta u odnosu na prvu utakmicu. Oko 4200 gledalaca je u dvorani.

Partizan je prvi duel dobio nakon produžetka 94: 88. U finalu igra se na tri pobjede.
Foto: Stevo Vasiljević
Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Partizana 84:73 i izjednačili na 1:1, u finalu plej-ofa Admiralbet ABA lige.
Partizan je prvi duel dobio nakon produžetka 94:88.

foto:Stevo Vasiljević
Na polovini meča Partizan je vodio 41:31, ali je serija od 9:0 početkom treće četvrtine vratila Budućnost u igru i dovela je do preokreta do kraja tog dijela meča.
Odlično izdanje nastavljeno je i u posljednjem dijelu, a kao plod te igri bilo je 17 poena razlike u 35. minutu.
Partizan je na minut i po do kraja zaostatak sveo na 79:72, ali je sve dileme riješio trojkom Flečer Megi.
Najefikasniji u pobjendičkom timu bio je Alen Omić sa 15, Mekinli Rajt je ubacio 14, Đorđe Jovanović je dodao 11, a poen manje Jogiu Ferel.
U ekipi Partizana najbolji je bio Karling Džons i Sterling Braun.
U finalu igra se na tri pobjede. Naredna utakmica je u utorak.
Partizan je prvi duel dobio nakon produžetka 94:88.
U ekipi Partizana najbolji je bio Karling Džons i Sterling Braun.
U finalu igra se na tri pobjede. Naredna utakmica je u utorak.
BOUS VIDEO: Slavlje kosarkasa i navijaca nakon velike pobjede nad Partizanom Buducnost Partizan 84:73
izvor iBalkan.net/ Pobjeda.me