DEBAKL ŠAMPIONA: Trabzon ubio sve u Galati…

Šampion Turske ponižen na gostovanju na crnomorskoj obali u Trabzonu, ispraćen sa četiri laka komada – 0: 4…

TRABZON: Sport, Fudbal, Zanimljivosti, Vijesti…nedelja, 02.09.2018… 10. 52…DEBAKL ŠAMPIONA: Trabzon ubio sve u Galati…

BIO JE TO Potpuni debakl turskog šampiona u Trabzonu. Imao je Galatasaraj velikih problema i prethodnih sezona, ali nije djelovao ovako mizerno i slabo i potučeno na obali Crnog Mora u Turske gdje je primio čak četiri lagana komada – 4:0 (3:0).

Već u startnih pola sata odlučen je ishod ovog derbija. Domaćin je preko Onazija i Nvakemea stigao do velikih 2:0 u 25. minutu, a koji trenutak kasnije jedan od najboljih fudbalera Galate Junes Belanda isključen je zbog preoštrog starta.

Taj poklon domaćini su iskoristili i preko Nvakemea u nadoknadi prvog dela stigli do velikih 3:0. Grogiranu Galatu koja nije mogla da se sastavi za 90 minuta na vrelom terenu dotukao je rezervista Trabzona Kejleb Ekuban, koji je prije nekoliko dana stigao na pozajmicu iz Lidsa i već počeo da se isplaćuje.

Čitaj još:   EMINA Čolović pita DRITANA Abazovića: Hoćemo li ubuduće nositi pasoše na kojima će umjesto pripadnosti jednoj državi pisati– ”Nož, žica, neka nova Srebrenica”

I ovom prilikom istakao se najbolji pojedinac domaćina Nvakeme koji je upisao asistenciju kod četvrtog gola.

Tako je Galatasaraj upisao prvi ovosezonski poraz i pokvario niz koji je imao do ovgo kola od tri pojbede i gol- razliku 10:1. Trabzon s druge strane ističe kandidaturu za visok plasman i definitivno je tim koji treba pratiti narednih nedelja kad se nastavi prvenstvo.