ISTANBUL: Bosančerosi, Bosanci, Bosančerosi, Bašak nezaustavljiv…

Tamo gdje stane EDIN Višća, nastavi RIJAD  Bajić i obrnuto. Tim iz turskog predgrađa megapolisa je i dalje prvi favorit za osvajanje titule…

ISTANBUL:Turska, Fudbal, Sport, Zanimljivosti, Vijesti… nedelja, 11.11.2018… 22: 59…ISTANBUL: Bosančerosi, Bosanci, Bosančerosi, Bašak nezaustavljiv…

Bosančerosi, Bosanci, Bosančerosi… Navijači Istanbul Bašakšehira se ove sezone klanjaju igračima iz Bosne i Hercegovine.Tim iz turskog predgrađa sa evropske strane megapolisa je i dalje prvi favorit za osvajanje titule, pošto je slavio i na gostovanju na crnomorskoj obali u Rizeu – 1: 2…

Petu uzatopnu pobjedu Bašakšehira upravo su potpisali momci rođeni u Bosni i Hercegovini. Ponovo je za pakovanje bio zadužen EDIN Višća (dvije asistencije), a slađi dio posla obavljao je RIJAD Bajić.

Mučio se Bašakšehir ali je brana Rizea popustila u 52. minutu. Odlično je centrirao Višća, a je ostao lakši dIo posla. Na gotovo identičan način Istanbul je stigao do drugog gola. Opet Višća centrira, a Bajić sigurno reaguje. Sve što je domaćin uspio da uradi jeste počasni pogdak preko Murićija.

Čitaj još:   ISTANBUL: Kapali čaršija nakon 70 dana ponovo otvorila vrata... (foto i video)

Izgleda da će jedini kakav takav konkurent Istanbulu ove sezone biti Galatasaraj. Žuto- crveni su neokrnjeni prošli gostovanje Kajzeriju.

Ekipa Fatiha Terima na taj način slavila je prvi put poslije 6. oktobra. I pored toga Galatasaraj je u dozvoljnom minusu u odnosu na Istanbul.  Za takav rasplet najzaslužniji je bio napadač Galatasaraja.

Za takav rasplet najzaslužniji je bio nigerijski napadač Onjekuru. On je pogađao mrežu domaćina u 18. i 74. minutu.

ISTANBUL: Putnički voz izletio iz šina, 24 stradalih i 124 povrijedjenih…