Turska, poslije drame slomila Andoru, Ozan Tufan heroj Istanbula… (foto i video)

Turskoj se umalo dogodilo da 74 % posjeda lopte i 29 udaraca ka golu protivnika, od čega 10 u okvir vrata protivničkog tima i ne budu dovoljni za osvajanje tri planirana boda protiv Andore…

Istanbul: Svijet, Sport, Fudbal, Zanimljivosti, vijesti, nedelja, 08. 09 .2019… 02: 02… Turska, poslije drame slomila Andoru, Ozan Tufan heroj Istanbula… (foto i video)

Trikolori se poigrali sa Albanijom, Turska poslije drame slomili Andoru… Ekipa Didijea Dešana ubedljiva protiv selekcije Eduarda Reje (4:1), Ozan Tufan heroj Istanbula (1:0)

Turskoj se umalo dogodilo da 74 posto posjeda, 29 udaraca ka golu protivnika, od čega 10 u okvir, ne budu dovoljni za osvajanje tri planirana boda protiv Andore. Ipak, znatno slabijem protivniku koncentracija je pala u 89. minutu. Yusuf Yazidži je na sjajan način izveo taj korner, a Tufan je bio najviši u skoku, posle čega je usledila eksplozija na tribinama Vodafon Parka.

Francuska se poigrala sa Albanijom u Parizu, pa se čini da ponovo u potpunosti komanduje situacijom u grupi H (4: 1). Trikolori su održali čas fudbala selekciji Eduarda Reje, koja je još jednom pokazala da nema šta da traži u okršajima sa ozbiljnim evropskim selekcijama. Daleko više problema večeras imala je Turska, koja je promašila nevjerovatan broj šansi protiv Andore, ali je na kraju slavila golom Ozana Tufana poslije kornera u 89. minutu (1:0).

Selekcija Didijea Dešana čitav posao je riješila već do 27. minuta. Kingsli Koman je već u osmom minutu iskoristio pravovremeno dodavanje Rafaela Varana i pogodio bliži ugao skamenjenog Strakoše. Vođstvo domaćina duplirano je nakon efektne akcije, u kojoj se na kraju u ulozi asistenta našao Lukas Ernandez, a mrežu protivnika pogodio dobro postavljeni Žiru.

Francuska je do ogromne prednosti mogla već u prvom poluvremenu, pošto je u 37. minutu u kaznenom prostoru domaćina fauliran Ernandez. Ipak, Grizman je snažno opalio sa penala i pogodio prečku, pa su Trikolori morali dodatno da dodaju gas u nastavku meča.

Čitaj još:   Dnevni horoskop za 27. mart 2019. godine

Grizman se donekle iskupio za tu situaciju u 68. minutu, kada je na pravi način uposli Komana. Na kraju debitantski nastup u dresu reprezentacije na sjajan način je obilježio i Žonatan Ikone. On se na terenu našao u 77. minutu, a osam minuta kasnije je krunisao dupli pas sa Nabilom Fekirom i dotukao Albance. Počasni pogodak za goste stigao je u 90. minutu sa bijele tačke, kada je precizan bio Cikaleši.