MUNDOBASKET 2023: “Crvene” izdao šut, Litvaniji prvo mjesto u grupi… (foto, video)

Crna Gora izgubila od Litvanije 91: 71 i sa drugog mjesta odlazi u 2. fazu. … NIKOLA Vučević: Promašio sam šuteve koje inače pogađam…

MANILA: Svijet, Sport, vijesti, srijeda, 30. VIII. 2023… 00: 58… MUNDOBASKET 2023: “Crvene” izdao šut, Litvaniji prvo mjesto u grupi… (foto, video)

Košarkaška reprezentacija Crne Gore sa drugog mjesta odlazi u drugu fazu Mundobasketa.

Odličnih uvodnih deset minuta igre crnogorske reprezentacije, a onda mučenje u napadu – mnogo promašenih otvorenih šuteva, slabija kontrola skoka, uz sve to i kvalitet rivala uticali su da četa Boška Radovića ne ugrozi Litvaniju u derbiju 3. kola grupe D Svjetskog šampionata.

Crnogorci su poraženi rezultatom 91: 71, pa će sa skorom 2-1 dočekati drugu fazu Mundobasketa, gdje će igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama, te Grčkom ili Novim Zelandom (biće poznato sjutra).

Na krilima raspoloženog Marka Simonovića, Crna Gora je na kvalitetan način otvorila meč u Manili.

U finišu uvodnog perioda “crveni” su imali +7 (26:19), a onda se rival razigrao. Litvanci su sa dvije trojke ekspresno uhvatili priključak, tokom narednog kvartala stekli ozbiljniju prednost, a onda u drugom poluvremenu kontrolisali rezultat.

Čitaj još:   TRAŽE RADNIKE: Plata,veća od 60.000 dolara, tek uslovi...

Iako je naš nacionalni tim “prodao” svega pet lopti, igra u napadu je u pojedinim djelovima utakmice bila nepromišljena, sa ishitrenim šutevima van balansa.

Najefikasniji je bio Nikola Vučević sa 19 poena. Kendrik Peri i Marko Simonović su imali po 13. Nakon dobre prve četvrtine Simonović je imao nešto manju minutažu.

CG

Na drugoj strani 19 poena Jokubaitisa, 15 Kuzminskasa, a 11 Valančunasa.

Litvanci su svaki propust kažnjavali, za razliku od Crne Gore oni su pogađali u visokim procentima, te uz odličan skok došli do zaslužene pobjede.

Nikola Vučević je bio naš najefikasniji igrač sa 19 poena, po 13 su dodali Kendrik Peri i Simonović.

Kod Litvanije, 19 poena Jokubaitisa, 15 Kuzminskasa, dok je Valančijunas dao 11.

Naredni meč na Mundobasketu, na startu druge faze turnira, Crna Gora će odigrati u petak protiv moćnih Amerikanaca.

Ekipa Boška Radovića je u derbiju izgubila od Litvanije (91: 71).

Najefikasniji je bio Nikola Vučević (19 poena, 11 sa penala), ali je i on, kao i čitava ekipa, imao dosta promašenih šuteva (4/ 13 iz igre).

BONUS VIDEO: Montenegro 🇲🇪 vs Lithuania 🇱🇹 | J9 Highlights | FIBA Basketball World Cup 2023

Čitaj još:   UBIJEN NA KUĆNOM PRAGU: Napadač ispalio više hitaca, saučesnik čekao na motoru