“Lavice” se poigravale: CRNA GORA slavila sa 41: 26… (foto, video)

Rukometašice Crne Gore nisu dozvolile iznenađenje u drugoj rundi Svjetskog šampionata, iako igra protiv selekcije Paragvaja u prvom poluvremenu nije bila na željenom nivou– na kraju slavile sa 41: 26…

HELSINGBORG: Svijet, Sport, vijesti, subota 02. 12. 2023… 20: 39… “Lavice” se poigravale: CRNA GORA slavila sa 41: 26… (foto, video)

Nije bilo prijatno u uvodnih desetak minuta, kada je Crna Gora mnogo griješila i u odbrani i u napadu.

Skromni Paragvaj je vodio 5:1, ali na 7:4 je krenula serija 8:0, koja je postavila stvari na svoje mjesto, pa su „lavice” slavile 41:26.

Nije, doduše, sve riješeno već u 1. poluvremenu, jer je tim Bojane Popović imao novi pad i dozvolio Belindi Bobadilji da uz zvuk sirene pred veliki odmor smanji na 17:15.

U prvom napadu na startu nastavka, Arijana Portiljo je pogodila za 17:16, ali od tada je Crna Gora igrala mnogo bolje.

Marta Batinović, koja je branila u nastavku, opet je pokazala da je u sjajnoj formi, lijeva krila su bila nezaustavljiva, a veoma značajan doprinos je dala i Bobana Klikovac, koja je kao treća pivotkinja ušla u igru.

Crna Gora je zbog toga stalno povećavala prednost i do maksimalnih plus 15 stigla na kraju.

Čitaj još:   TRAMP POSTAVIO PITANJE, DOBIO ODGOVOR, USTAO I OTIŠAO SA SASTANKA...

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa devet golova, jedan manje je dala njena konkurentkinja na lijevom krilu, Dijana Mugoša, pet Itana Grbić, po četiri Tanja Ivanović i Klikovac, Matea Pletikosić i Nina Bulatović po tri, a po jedan Ivana Godeč, Tatjana Brnović, Jelena Despotović, Đurđina Malović i debitantkinja na velikim takmičenjima u seniorskoj konkurenciji, Jelena Vukčević.

Batinovićeva je upisala 10, a Marina Rajčić četiri odbrane.

PARAGVAJ- CRNA GORA 26: 41 (15: 17)

Helsingborg– „Helsingborg arena”. Gledalaca: 964. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Paragvaj 2 (1), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Paragvaj 2, Crna Gora 2 minuta.

Paragvaj: OKAMPOS (četiri odbrane), Maćuka (dvije odbrane), Akunja 5 (1), Miskinić 1, INSFRAN 2, Mendosa, Dos Santos, VERGARA 4, LEIVA 4, FERNANDES 1, Bobadilja 3, LUGO 1, Kristaldo 1, PORTILJO 1, Samanijego.

Crna Gora: RAJČIĆ (četiri odbrane), Batinović (10 odbrana), Pletikosić 3, Godeč 1, Mugoša 8 (1), Vukčević 1, Popović, IVANOVIĆ 4, Malović 1, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 1, BULATOVIĆ 3, Klikovac 4, DESPOTOVIĆ 1, PAVIĆEVIĆ 9, GRBIĆ 5.

BONUS VIDEO: Crnogorke počinju nastup na Svjetskom prvenstvu – najbitnije informacije o turniru i zašto je bitan

Čitaj još:   VALENTIN INZKO: Nametnuo odredbe zakona kojima se zabranjuje negiranje genocida! (foto)