“Lavice” se poigravale: CRNA GORA slavila sa 41: 26… (foto, video)

Rukometašice Crne Gore nisu dozvolile iznenađenje u drugoj rundi Svjetskog šampionata, iako igra protiv selekcije Paragvaja u prvom poluvremenu nije bila na željenom nivou– na kraju slavile sa 41: 26…

HELSINGBORG: Svijet, Sport, vijesti, subota 02. 12. 2023… 20: 39… “Lavice” se poigravale: CRNA GORA slavila sa 41: 26… (foto, video)

Nije bilo prijatno u uvodnih desetak minuta, kada je Crna Gora mnogo griješila i u odbrani i u napadu.

Skromni Paragvaj je vodio 5:1, ali na 7:4 je krenula serija 8:0, koja je postavila stvari na svoje mjesto, pa su „lavice” slavile 41:26.

Nije, doduše, sve riješeno već u 1. poluvremenu, jer je tim Bojane Popović imao novi pad i dozvolio Belindi Bobadilji da uz zvuk sirene pred veliki odmor smanji na 17:15.

U prvom napadu na startu nastavka, Arijana Portiljo je pogodila za 17:16, ali od tada je Crna Gora igrala mnogo bolje.

Marta Batinović, koja je branila u nastavku, opet je pokazala da je u sjajnoj formi, lijeva krila su bila nezaustavljiva, a veoma značajan doprinos je dala i Bobana Klikovac, koja je kao treća pivotkinja ušla u igru.

Crna Gora je zbog toga stalno povećavala prednost i do maksimalnih plus 15 stigla na kraju.

Čitaj još:   HIT SNIMAK IZ CG, OVO SE VEĆ DESILO: Sveštenik iz Crne Gore blagosilja i osveštava luksuzne automobile... (foto, video)

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa devet golova, jedan manje je dala njena konkurentkinja na lijevom krilu, Dijana Mugoša, pet Itana Grbić, po četiri Tanja Ivanović i Klikovac, Matea Pletikosić i Nina Bulatović po tri, a po jedan Ivana Godeč, Tatjana Brnović, Jelena Despotović, Đurđina Malović i debitantkinja na velikim takmičenjima u seniorskoj konkurenciji, Jelena Vukčević.

Batinovićeva je upisala 10, a Marina Rajčić četiri odbrane.

PARAGVAJ- CRNA GORA 26: 41 (15: 17)

Helsingborg– „Helsingborg arena”. Gledalaca: 964. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Paragvaj 2 (1), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Paragvaj 2, Crna Gora 2 minuta.

Paragvaj: OKAMPOS (četiri odbrane), Maćuka (dvije odbrane), Akunja 5 (1), Miskinić 1, INSFRAN 2, Mendosa, Dos Santos, VERGARA 4, LEIVA 4, FERNANDES 1, Bobadilja 3, LUGO 1, Kristaldo 1, PORTILJO 1, Samanijego.

Crna Gora: RAJČIĆ (četiri odbrane), Batinović (10 odbrana), Pletikosić 3, Godeč 1, Mugoša 8 (1), Vukčević 1, Popović, IVANOVIĆ 4, Malović 1, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 1, BULATOVIĆ 3, Klikovac 4, DESPOTOVIĆ 1, PAVIĆEVIĆ 9, GRBIĆ 5.

BONUS VIDEO: Crnogorke počinju nastup na Svjetskom prvenstvu – najbitnije informacije o turniru i zašto je bitan

Čitaj još:   NOVİ PAZAR: Umjesto koncerta na trgu, podrška djeci bez roditelja