“Lavice” izgubile od Njemačke, sa Slovenijom direktan duel za odlazak na Olimpijske igre u PARIZ… (foto, video)

Crnogorske rukometašice su poražene od Njemačke u drugom meču kvalifikacija za Olimpijske igre i bile bez šansi protiv domaćina Njemačke (28: 24)…

NOJ- ULM: Svijet, Sport, vijesti, subota, 13, 04. 2024…16: 42… “Lavice” izgubile od Njemačke, sa Slovenijom direktan duel za odlazak na Olimpijske igre u PARIZ… (foto, video)

Matea Pletikosić rukometašice

Crnogorske rukometašice su poražene od Njemačke u drugom meču kvalifikacija za Olimpijske igre.

Domaćin turnira u Ulmu je slavio 28:24 i osigurao plasman na OI, dok “lavice” sjutra od 16 sati imaju posljednju šansu– moraju da savladaju Sloveniju ako žele u Pariz.

Ravnopravan duel je viđen samo prvih desetak minuta, nakon toga su Njemice pokazale zašto su i prije turnira bile prvi favorit za olimpijski vizu.

Naša selekcija je nakon 30 minuta gubila 11:7, a meč je riješen početkom drugog poluvremena kada je dozvolila protivniku seriju 4:0 za 15:7. Nešto kasnije je bilo i minus 10 – Njemačka je vodila 20:10.

Izabranice Bojane Popović su u drugom dijelu nastavka popravile utisak, u 57. minutu smanjile na 26:22, ali je bilo kasno da vrate neizvjesnost.

Čitaj još:   UŽAS : UBICA OSTAVIO KRVAVE TRAGOVE! DOKAZI NESTALI...

Njemačku je do pobjede i praktično plasmana na Olimpijske igre vodila Julija Maidhof sa devet golova.

U crnogorskoj reprezentaciji se istakla Matea Pletikosić sa devet golova, kod Njemica je najbolja bila Julija Maidhof sa istim učinkom.

Slovenija je meč godine, možda i ove generacije – ulog je ogroman, Olimpijske igre.

NJEMAČKA- CRNA GORA 28: 24 (11: 7)

NOJ-ULM – “Ratiofarm arena”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Alvares i Bustamante (Španija). Sedmerci: Njemačka 7 (6), Crna Gora 7 (6). Isključenja: Njemačka 6, Crna Gora 4 minuta.

Njemačka: Ekerle, Filter (14 odbrana i sedmerac), Grajsels 5 (1), Šmelcer, Antl, Tomajer, Smits 1, Šoke, Belk 6, Vajgel, Maidhof 9 (5), Del 1, Berend 1, Osenkop 2, Benke 2, Štokšleder 1.

Crna Gora: Rajčić, Atingre (10 odbrana), Marsenić, Pletikosić 9 (5), Mugoša 4 (1), Ćorović, Popović, Ivanović, Brnović 2, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 3, Pavićević 3, Kepić, Grbić 2, Vukčević.

Bonus video: EP u ženskom rukometu: Intoniranje himne Crne Gore na utakmici protiv Njemačke

izvor iBalkan.net

Čitaj još:   HOROR U CIK ZORE: U dvorište kuće u Banjoj Luci bačena eksplozivna naprava... (foto)