IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

LIČNA GREŠKA U (SAMO) ODBRANI: Elmedin DINO Konaković tvrdi da nikad nije rekao ono što je javno kazao… (foto, video)

Nakon što se „malo proguglalo“, ustanovljeno je šta je Elmedin Konaković o izbacivanju Milorada Dodika iz vlasti govorio 27. januara…

SARAJEVO: Region, Zanimljivosti, vijesti, utorak, 6. 05. 2025… 10: 26… LIČNA GREŠKA U (SAMO) ODBRANI: Elmedin DINO Konaković tvrdi da nikad nije rekao ono što je javno kazao… (foto, video)

„Ne, ne, nisam rekao da ćemo u martu skloniti Dodika sa vlasti, kazao je Elmedin Konaković, ministar vanjskih poslova BiH gostujući kod voditeljice Emele Burdžović u podcastu portala Klix.

Nakon što ga je voditeljica podsjetila da su te njegove izjave viralne, dostupne, lider Naroda i pravde se nije dao zbuniti: „Pogledajte dobro šta sam o Dodiku govorio, uvijek sam govorio da je to proces koji će sigurno trajati“.

Podsjećanje da je najavljivao da će Dodika „bagerom izbaciti iz vlasti, Konaković je nazvao „banaliziranjem“ i pozvao sve „da malo proguglaju ono što sam ja govorio..“.

Nakon što se „malo proguglalo“, ustanovljeno je šta je Elmedin Konaković o izbacivanju Milorada Dodika iz vlasti govorio 27. januara u programu BHT-a:

Čitaj još:   CRNA GORA: TUZI U KARANTINU, ko pokuša da izađe biće uhapšen... (foto)

„Ja ću sad objasniti ljudima šta znači izbaciti Dodika iz vlasti. On je demaskiran i u tome smo zaista puno radili i on se zbog toga nervirao. Ali je sada taj završni udarac za Milorada Dodika  gdje se donose odluke. SDA pokušava da to spriječi, proceduralno ne može. Meni je dosta februar i malo marta, ako nam ostave, mi smo Dodika završili“.

Tri dana ranije, 24. januara, gostujući na „Face TV“ Elmedin Konaković je izgovorio ono što je u najnovijem intervjuu nazvao (voditeljicinim) „banaliziranjem“

„Bagerom krećemo na kadrove SNSD-a, pomest ćemo ih“, poručio je ministar vanjskih poslova Konaković.

Bonus viddeo: Elmedin Konaković: Košarac i Amidžić sigurno idu; da se Dodik popravio rekao je samo Izetbegović

(SB, Klix)

NAJAMNIK- Priča prema istinitom dogadjaju… (foto)

U Prlinama na domak Akova živjela je porodica Raifa Pilava. Read more

SARAJEVO, CRVENI TEPIH: Danas počinje 24. Sarajevo film festival…

Čast da otvori 24. izdanje SFF-a pripala je slavnom poljskom Read more