IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

VREMENSKE (NE) PRILIKE DANAS I U NAREDNA DVA DANA: Kiša, pljuskovi, grmljavina, oluja na koju upozoravaju meteorolozi… (foto, video)

(…) osjetna niža u odnosu na prethodne dane… Prema kraju dana i u noći sa subote na nedjelju kiša i pljuskovi koji mogu biti praćeni grmljavinom se očekuju širom zemlje. Vjetar slab do umjeren zapadni i sjeverozapadni.

SARAJEVO: Region, Zanimljivosti, vijesti, nedelja 27. VII 2025… 07: 26… VREMENSKE (NE) PRILIKE DANAS I U NAREDNA DVA DANA: Kiša, pljuskovi, grmljavina, oluja na koju upozoravaju meteorolozi… (foto, video)

Najviša dnevna temperatura od 28 do 35, na jugu i istoku zemlje do 39 stepeni. Rain alarm (Alarm za kišu) prati kretanje padavine kroz Europu iz sata u sat, a u nastavku pogledajte fotografiju nastalu u 12:10 sati i mapu kiše koja se približava našoj zemlji:

Kiša zahvatila dio BiH: Pogledajte kretanje oluje na koju su upozorili meteorolozi
Foto: Screenshot / Rain alarm

Danas, sutra i prekosutra u Bosni i Hercegovini će biti nestabilno, sa kišom, pljuskovima i grmljavinom.  

Dnevna temperatura u nedjelju od 19 do 25 u Bosni, u Hercegovini do 29.

Rain alarm je aplikacija za vremensku prognozu koja vas obavještava kada se približava kiša. Obavještenja su pouzdana kratkoročna prognoza zasnovana na podacima gotovo u stvarnom vremenu. Dolazak padavina u BiH možete pratiti na karti OVDJE.

Za nedjelju su meteorolozi najavili umjereno do pretežno oblačno i nestabilno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. U većem dijelu Bosne su lokalno mogući obilniji pljuskovi, praćeni jakim udarima vjetra, što može uzrokovati pojavu urbanih i bujičnih poplava. Postupni prestanak padavina u Hercegovini tokom prijepodneva, a u ostalim područjima do kraja dana. Vjetar slab do umjeren zapadni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 16 do 22, na jugu do 24, a dnevna od 19 do 25, na jugu do 29 stepeni.

Čitaj još:   Dova koju je preporučeno učiti u noći Lejletu- l- Kadr u mjesecu ramazana... (foto, video)

Ponedjeljak: Pretežno oblačno vrijeme sa kišom i pljuskovima koji mogu biti praćeni grmljavinom. Širom zemlje su lokalno mogući jači pljuskovi. Vjetar slab u Hercegovini jugozapadni, a u Bosni sjeverni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura zraka od 14 do 20, na jugu do 23, a dnevna od 20 do 26, na jugu do 30 stepeni.

Utorak: Oblačno vrijeme sa kišom i pljuskovima koji mogu biti praćeni grmljavinom. Obilnije padavine se očekuju u centralnim, istočnim i sjeverozapadnim područjima Bosne. Vjetar slab do umjeren, uglavnom, sjeverni i sjeverozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 15 do 21, na jugu do 23, a dnevna od 17 do 23, na jugu do 26 stepeni, javlja Federalni hidrometeorološki zavod…

BONUS VIDEO: Dnevnik/ Sarajevo/ 26.7.2025.

Čitaj još:   Sonja Biserko, rekla istinu o nastanku RS- a: Mediji, koje kontroliše VUČIĆ potpuno IZLUDILI... (foto)

izvor iBalkan.net

NAJAMNIK- Priča prema istinitom dogadjaju… (foto)

U Prlinama na domak Akova živjela je porodica Raifa Pilava. Read more

SARAJEVO, CRVENI TEPIH: Danas počinje 24. Sarajevo film festival…

Čast da otvori 24. izdanje SFF-a pripala je slavnom poljskom Read more