SRBIJA doživjela najveću nogometnu bruku, sramotu i blamažu u istoriji: ENGLEZI su ih “razmontirali”… (foto, video)

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije večeras je doživjela jednu od najvećih bruka ikada.

LONDON: Svijet, Sport, vijesti, petak, 13. 10. 2023… 10: 08… SRBIJA doživjela najveću nogometnu bruku, sramotu i blamažu u istoriji: ENGLEZI su ih “razmontirali”… (foto, video)

Naime, oni su poraženi na gostovanju kod Engleske sa nevjerovatnih 9: 1, a utakmica je bila odigrana u okviru II kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je krenula fenomenalno za Srbiju, čak su imali i vodstvo, ali su uspjeli da prime čak devet golova.

Igrala se 27. minuta utakmica kada je Vladimir Lučić pogodio za veliku slavlje gostiju, ali nisu mogli ni slutiti šta će da se desi do kraja utakmice.

Svemu su najviše kumovale nevjerovatne greške golmana Veljka Ilića, ali i njegove zadnje linije i već do poluvremena Englezi su okrenuli rezultat.

Golove do kraja prvog poluvremena za Englesku postigli su Philogene-Bidace u 38. minuti, zatim Delap u 42. minuti, te Elliot u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Čitaj još:   UŽAS URAGAN- Ian pogodio obalu SAD: Otkinuo krov na bolnici, milioni bez struje, brodovi plutaju na cesti, a najgora oluja tek dolazi... (foto, video)

Kada su mislili da gore ne može, Englezi su im pokazali da može, a to su uradili na itekako brutalan način.

Dva gola je do 60. minute postigao Madueke, ali Englezi jednostavno nisu htjeli da “povuku ručnu” i da se zaustave.

Philogene- Bidace je u 63. minuti povisio na 6: 1 i činilo se da će se sa tim rezultatom završiti ova utakmica.

Ipak prvo je u 87. minuti Subotić postigao autogol, a zatim je Rowe u 89. minuti povisio na čak 8:1.

Konačnih 9:1 postavio je Elliot u sudijskoj nadoknadi ove utakmice i tako je posramio goste iz Srbije.

Vrijedi dodati i to da reprezentacija Srbije do 21 godine nikada nije izgubila većom razlikom od četiri gola. Sve do sada.

izvor Sportsport.ba

Čitaj još:   BRAVO ZA ELZANA Bibića: "Pobjeda za Srbiju, za moj Novi Pazar, za Tursku" prve riječi poslije bronze na Evropskom prvenstvu u Istanbulu! (foto, video)

GRK KOJI JE IZBACIO NOLETA: Sebi rekao MRTAV SAM, otac ga spasao SIGURNE SMRTI