IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

Članu Crnogorsko– kozačkog bratstva, kod njega pronađeno preko 12 kilograma eksploziva, municija, optika za osmatranje, određeno zadržavanje… (foto, video)

Crnogorska policija uhapsila je pripadnika Crnogorsko kozačkog bratsva Danka Savića (61) u mjestu Ćurilac kod koga je pronašla preko 12 kilograma eksploziva, municiju, optiku za osmatranje, ambleme, legitimacije i pečat. Njmeu je nakon salušanja u ODT Podgorica određeno zdaržavanje do 72 sata zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Foto: Uprava policije

Kako su naveli u saopštenju, u nastavku ciljanih, sinhronizovanih i koordiniranih aktivnosti službenika Uprave policije i Obavještajno-bezbjednosnog direktorata Ministarstva odbrane uhapšen je D.S. (51) rođen u Bosni i Hercegovini, sa prebivalištem u mjestu Ćurilac u Danilovgradu, od kojeg je u dvije aktivnosti policija oduzela veću količinu eksploziva, municije i vojne opreme.

“Kod njega je policija 28. juna u Nikšiću pronašla startni pištolj i 38 vojnih znački, dok je daljim ciljanim aktivnostima danilovgradska policija zajedno sa službenicima Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, a u saradnji sa Obavještajno- bezbjednosnim direktoratom Ministarstva odbrane izvršila pretres stana i drugih prostorija koje on koristi u mjestu Ćurilac gdje je pronađeno i oduzeto 12.2 kilograma eksploziva, 33 komada municije različite vrste i kalibra, optika za noćno osmatranje, više pribora za čišćenje, dvije radio stanice, signalni pištolj i dio od revolvera”, istakli su.

Čitaj još:   Podgorica: Klub DPS, poslanika traži saslušanje MULOJKA Spajića, DANILJA Šaranovića i čelnika sektora bezbjednosti... (foto, video)
Foto: Uprava policije

Takođe, kako su dodali, policija je kod D.S. pronašla i oduzela ambleme sa grbovima i natpisima, legitimacije sa fotografijama i različitim imenima, više različitih dugmadi i kopči sa grbovima i natpisima, pečat sa natpisom, gas masku, više epoleta, kao i metalni boks.

“Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici po čijem je nalogu D.S. uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija”, kazali su.

Savić je hapšen i u oktobru 2018. godine, takođe, zbog oružja u ilegalnom posjedu.

NVO Crnogorsko kozačko bratstvo registrovano je 2. jula 2021. godine sa sjedištem u Nikšiću.

BONUS VIDEO: “Црногорци/Crnogorci” – Montenegrin Patriotic Song (Montenegrin)

izvor CdM.me

ZAGREB: Kontraverzni Marko Tompson opet podijelio Hrvatsku?

Kada je hrvatske fudbalere u Zagrebu dočekalo pola miliona navijača, Read more