IVAN Vujović: Zamislimo da predsjednik Bundestaga izjavi da podrżava veličanje Hitlera i Geringa… (foto, video)
“Zamislimo da predsjednik Bundestaga izjavi da podrżava veličanje Hitlera i Geringa. I da je to u funkciji pomirenja jer je on čovjek dijaloga. Jer nacisti i antinacisti su bili dvije strane u ratu i radi pomirenja treba naći sredinu. Jer naši preci su bili na obje strane, pa da se, jelte, niko ne ljuti. U Njemačkoj bi taj završio u nekoj zatvorenoj ustanovi dok takav u “evropskoj” CG organizuje konferencije o integracijama”, objavio je na mreži X Ivan Vujović, predsjednik SDP-a i jedan od lidera Evropskog saveza.

Pod krinkom već ogavnog, usiljenog i lažnog zaklinjanja u EU ovdje se normalizovalo ništavilo, naveo je Vujović. A u EU se zaklinju oni isti koji su se zaklinjali i u veliku Jugoslaviju koju su u krvi srušili, pa čak i uzeli ime žrtve. Stiče se utisak da, dok god se Mandić retorički, a naravno lažno, zalaže za EU, može da čini što mu volja, pa i da veliča i uzdiže koljače i zločince, poručio je predsjednik SDP-a.
“Sve ovo, dragi građani, neki naši EU partneri mogu i da ne razumiju – kao što i ne razumiju. Sjetimo se tog “razumijevanja” dok je recimo Bosna raspamećivana pune 3 i po godine. Neko je jako lijepo rekao jednom. Nema veze i ako podignemo spomenik zločincu P. Đurišiću samo da su ispoštovani EU standardi o javnim nabavkama. Ipak, kakogod, hoću reći, nije na njima – na nama je da ovo nenormalno stanje rješavamo”, poručio je Vujović.
Ali svi oni, i ovi izvana a posebno ovi iznutra, koji zatvaraju oči pred Mandićevim dnevnim ruganjem s normalnošću, nek se sjete riječi velikog srpskog intelektualca Vojina Dimitrijevića: “Kad radikali dođu na vlast nema više izbora”.
Odavno su u Srbiji, a od skoro i u CG.
BONUS VIDEO: Zbor građana pokušao da blokira magistralu prema Crnoj Gori
izvor Antena M.me