DANAS ĆE SE Upisati samo pobjeda: „Ajkule“ savladale Kinu, čeka se ime protivnika u osmini finala… (foto, video)
Druga pobjeda naših vaterpolista na Svjetskom prvenstvu… “Ajkule” pobijedile Kinu, protiv Brazila ili Kanade u osmini finala…
SINPAPUR: Svijet, Sport, vijesti, srijeda 16. VII 2025… 08: 26… DANAS ĆE SE Upisati samo pobjeda: „Ajkule“ savladale Kinu, čeka se ime protivnika u osmini finala… (foto, video)
Crnogorski vaterpolisti su u sporom ritmu završili grupnu fazu Svjetskog prvenstva.
U trećem meču su, nakon pobjede nad Grcima i poraza od Hrvatske, pokazali najmanje, ali je i protivnik bio najslabiji – savladali su Kinu 13:8 u duelu koji ih od prvog do 32. minuta nije motivisao na pravi način.
Crnogorski vaterpolisti su u sporom ritmu završili grupnu fazu Svjetskog prvenstva.
U trećem meču su, nakon pobjede nad Grcima i poraza od Hrvatske, pokazali najmanje, ali je i protivnik bio najslabiji – savladali su Kinu 13:8 u duelu koji ih od prvog do 32. minuta nije motivisao na pravi način.
Foto: VPS
Naša vaterpolo reprezentacija pobijedila je Kinu 13:8 (3:0, 2:2, 3:3, 5:3) u posljednjem meču grupne faze na Svjetskom prvenstvu.
Od ishoda duela između Hrvatske i Grčke zavisi sa koje će pozicije u grupi D Crna Gora dočekati osminu finala, i da li će igrati protiv Brazila ili Kanade.
Ako Hrvatska pobijedi, „ajkule“ će osvojiti drugo mjesto u grupi i sastati se sa Kanadom. Ako Grčka slavi sa najmanje dva gola razlike, rival u osmini finala biće Brazil.
U duelu sa Kinom nije bilo rezultatske neizvjesnosti, ali ni dobre igre našeg tima. Prilično opušteno, svjesni razlike u kvalitetu, naš tim je odigrao protiv autsajdera, upisao očekivane bodove i sada su sve misli usmjerene ka nokaut fazi.
Po dva gola protiv Kine upisali su Dmitri Holod, Jovan Vujović, Dušan Banićević i Aljoša Mačič, po jedan Savo Ćetković, Filip Gardašević, Dušan Marković, Balša Vučković i Strahinja Gojković.
BONUS VIDEO: NAŠE JUTRO: Pavle Sekulić i Đurđa Petrović Poljak, muzičari 16. 7. 2025.
izvor Pobjeda, ms/ Vijesti.me/ iBalkan.net