IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

Ovo je monstruozno: MILORAD Dodik uskratio pomoć u gašenju požara CRNOJ GORI zbog jednog razloga…

Smijenjeni predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je kazao da je bio spreman da pošalje nekoliko helikoptera da pomognu u gašenju požara u Crnoj Gori ali da je od toga odustao. 

„Imamo četiri, pet helikoptera koji nose 500-600 litara vode. Htio sam da ih pošaljem Crnoj Gori, a onda smo dobili odgovor – može, ali samo preko Ministarstva vanjskih poslova u Sarajevu. Јa sam onda rekao da neće ići nijedan“, rekao je Dodik večeras za srpski Informer TV.

Dodao je i da je u Crnu Goru iz Bosne i Hercegovine zbog toga stigao samo jedan helikopter.

„Nakon što je Podgorica odbila helikoptere koji pripadaju Policiji Republike Srpske prihvatila je jedan helikopter kojim upravljaju muslimani u Sarajevu i koji nosi svega 200 litara vode. Taj helikopter je imao ukupno šest naleta po 200 litara. To je ništa. A kada naš prospe pet tona vode na mjesto požara i ugasi ga odmah, oni kažu to ne valja“, rekao je Dodik.

Čitaj još:   MAJKE SREBRENICE PORUČILE MEĐUNARODNOJ ZAJEDNICI: Milorad Dodik, RS bi nazvao "Dodikovo", Sarajevo "Karadžićevo", Srebrenicu "Mladićevo"... (foto, video)

S bivšim predsjednikom Republike Srpske u specijalnoj emisiji na televiziji Informer bio je i predsjednik Demkoratske narodne partije Milan Knežević, koji je takođe govorio o požarima u našoj zemlji te istakao pomoć helikoptera kojeg je poslala Srbija.

izvor: analitika.me