Uzbudljiv start i bitna pobjeda “ajkula”: Nakon 10 serija peteraca, Crna Gora pobjedom otvorila EP protiv Francuske… (foto, video)

Iako je na bazenu u Gružu imala lijepu podršku, naša selekcija loše je ušla u meč i mučila se tokom prve dvije četvrtine, nakon kojih je bilo 4:5. Bolje izdanje ‘ajkula’ uslijedilo je u trećem kvartalu, a on je okončan rezultatom 7:7. Kako je neriješeno bilo i nakon završne četvrtine, sve je rješavano petercima.

DUBROVNIK: Svijet, Sport, vijesti, četvrtak, 04. 01. 2024… 17: 40… Uzbudljiv start i bitna pobjeda “ajkula”: Nakon 10 serija peteraca, Crna Gora pobjedom otvorila EP protiv Francuske… (foto, video)

Presudilo je to što je u 10. seriji Petar Tešanović odbranio peterac koji je izveo Kruzija.

Ne računajući peterce, Matković je u našem timu postigao tri gola, a Perković je pogađao dva puta.

Nakon niza propuštenih napada, pri čemu nijesmo iskoristili igrača više u dva navrata, Francuska je povela pogotkom Vernua. Svega dva minuta kasnije, ‘ajkule’ su preokrenule golovima Perkovića i Popadića, a onda je uslijedio obrt na drugoj strani – Kruzija, Marzuki i Bjork su uz tri uzastopna pogotka vratili prednost svojoj selekciji (2:4).

Loš niz naše ekipe od čak šest minuta bez gola u drugom je kvartalu prekinuo Spaić, ali je odmah zatim Marzuki još jednom pogodio i bilo je 3:5. Do kraja prvog poluvremena ‘ajkule’ su konačno zaigrale bolje u odbrani, a suparničku je mrežu pogodio Matković, te smo u treći kvartal ušli uz gol zaostatka (4:5).

Čitaj još:   SKANDAL: NOVAK ĐOKOVIĆ SE PONOVO SLIKAO ISPOD ZASTAVE ČETNIČKOG POKRETA pod kojom su izvršeni strašni zločini...

Tek što je počeo treći period, Matković je ponovo savladao Fontanija i, prvi put od sredine uvodnog kvartala, opet je bilo neriješeno. Odmah nakon toga, uslijedila je odlična kontra naših vaterpolista i Aljoša Mačić pogodio je za 6:5.  Ali, uzvračali su na to i suoparnici, pa je nakon pet minuta igre bilo 7:7. Uz taj je rezultat i završena treća četvrtina.

Posljednja četvrtina otvorena je golom Vernua i Francuska je opet bila u vođstvu. Uzvratio je na to Averka, da bi Kruzija potom donio novu prednost suparnicima – 8:9. Fontani je blistao na golu Francuske, a onda je Vernu opet pogodio našu mrežu i četiri minuta prije kraja bilo je 8:10.

Nijesu se ‘ajkule’ predavale, vrlo brzo je Matković smanjio na minus jedan, a potom smo na obje strane vidjeli po neiskorišćen napad. Tačno 120 sekundi prije kraja, Ukropina je izjednačio na 10:10 i uslijedila je dramatična završnica, ali golova nije bilo pa su uslijedili peterci.

Za Crnu Goru su iz peteraca pogađali Vidović (dva puta), Perković (dva puta), Popadić (dva puta), Brguljan (dva puta), Ukropina (dva puta), a za Francusku Tomas Vernu (dva puta), Živković (dva puta), Marzuki (dva puta), Mario Vernu (dva puta), Kruzija.

U drugom duelu uvodne runde u našoj grupi, sa početkom u 20: 15 časova, pratićemo borbu Hrvatske i Španije.

Crna Gora drugi meč igra u subotu – rival je Španija od 17 sati.

Španci se večeras u 20.15 sastaju sa Hrvatskom.

Čitaj još:   SNIMKA MARŠALA, KOJA SE NE ZABORAVLJA: Tito jaukao od bolova, ali nastavio kao da ništa nije bilo... (foto, video)

CRNA GORA- FRANCUSKA 20- 10 (2: 4, 2: 1, 3: 2, 3: 3, 10:9)

Dubrovnik – Bazen „Gruž”. Gledalaca: 500. Sudije: Stavridis (Grčka), Kolombo (Italija). Igrač više: Crna Gora 12 (5), Francuska 9 (3). Peterci: Francuska 2 (1).

Crna Gora: Lazović, Brguljan, Perković 2, Averka 1, Mačić 1, Popadić 1, Vidović, Vujović, Ukropina 1, Spaić 1, Matković 3, V. Radović, Tešanović (11 odbrana i peterac).

Francuska: Hovhanisjan, Sodadje, Kruzija 3, Živković, Kas, Vernu 4, Marion-Vernu, Bjorh 1, Marzuki 2, Bodega, Vanpeperštret, Kanon, Fontani (14 odbrana).

BONUS VIDEO: VATERPOLO- OSVRT NA ŽDRIJEB EUROPSKOG PRVESNTVA 2024.