ZENICA- VELIKI PREOKRET Liga nacija: Fenomenalni Edin Džeko srušio Finsku, Zmajevi gaze ka eliti… (foto, video)

BiH pobijedila Finsku u uzbudljivom meču na Bilinom Polju, Fudbaleri BiH i Finske odigrali su meč pun rezultatskih preokreta, a igrač odluke bio je odlični kapiten bh. tima Edin Džeko…

ZENICA: Svijet, Sport, vijesti, srijeda, 15. 06. 2022… 00: 08… ZENICA- VELIKI PREOKRET Liga nacija: Fenomenalni Edin Džeko srušio Finsku, Zmajevi gaze ka eliti… (foto, video)

Liga nacija: BiH pobijedila Finsku u uzbudljivom meču na Bilinom Polju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u izuzetno uzbudljivoj utakmici Lige nacija savladala selekciju Finske rezultatom 3:2, javlja Anadolu Agency (AA).

U četvrtom kolu UEFA-ine Lige nacija u okviru divizije “B“ BiH je večeras na zeničkom “Bilinom Polju“ dočekala Finsku.

Ove dvije selekcije do sada su odigrale šest međusobnih susreta. Obje selekcije su ostvarile po dvije pobjede, a dva meča su završena neriješenim rezultatom. Gol razlika je također izjednačena, 9:9.

Izabranici selektora Ivayla Peteva bolje su otvorili meč i poveli već u petoj minuti nakon što je u šesnaestercu oboren Edin Džeko, a Miralem Pjanić bio precizan realizator penala.

Radost je trajala svega pet minuta jer su Finci iz polukontre preko uvijek neugodnog Teemua Pukkija došli do izjednačenja. U 18. minuti je Pukki iz još jedne kontre asistirao Benjaminu Kollmanu za preokret i vodstvo Finaca od 2:1.

Čitaj još:   ANKARA Erdogan, najavio prevenciju promjena na deviznom tržištu...

Za novo izjednačenje rezultata 2:2 u 29. minuti je pogodio Džeko na asistenciju Pjanića. Odličnu partiju večeras kapiten bh. tima Džeko je krunisao još jednim pogotkom u 58. minuti, kojim je donio novo vodstvo i u konačnici izuzetno važna tri boda selekciji BiH.

Nakon četiri odigrane utakmice, BiH je vodeća u grupi “3“ u diviziji “B“ Lige nacija sa osam bodova. Crna Gora je druga sa sedam bodova. Finci imaju četiri, a Rumuni tri boda.

Utakmice petog kola igrat će se 23. septembra kada BiH dočekuje Crnu Goru, a Finska je domaćin Rumuniji.

BiH- Finska 3: 2 (2: 2)

Strijelci: 1: 0- Pjanić (5- pen), 1 :1 – Pukki (10), 1: 2- Kallman (18), 2: 2- Džeko (31), 3: 2- Džeko (58). Stadion Bilino polje. Gledalaca: 10.000. Sudija Georgi Kabakov (Bugarska). Žuti kartoni: Prcić, Gojak (BiH). S. Vaisanen (Finska).

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Stevanović, Ahmedhodžić (od 73. Kovačević), Hadžikadunić, Kolašinac (od 68. Ćivić), Menalo, Prcić (od 46. Hadžiahmetović), Pjanić (od 76. Gojak), Krunić, Džeko, Duljević (od 46. Miličević). Selektor: Ivaylo Petev.

FINSKA: Hradecky, Jensen, Vaisanen (od 46. Ivanov), Tenho, Nissila (od 46. Kamara), Solsalo, Niskanen (od 81. Taylor), Lingman, Schuller (od 59. Rud), Kallman, Pukki. Selektor: Markku Kanerva.

Čitaj još:   DPS Budva: DF stao u zaštitu nasilja u Budvi, jer vraća dugove onima koji su ga doveli na vlast... (foto, video)