Čudesni CARLOS Alcaraz u pet setova pobijedio NOVAKA Đokovića i osvojio WIMBLEDON… (foto, video)

CARLOS ALCARAZ u fantastičnom finalu Wimbledona pobijedio Novaka Đokovića 1: 6, 7: 6, 6: 1, 3: 6, 6: 4 i došao do svojeg drugog Grand Slama u karijeri. Fantastični Španac nadigrao je najboljeg tenisera istorijii, kojemu je ovo bio prvi poraz u Wimbledonu od 2013. godine…

LONDON: Svijet, Sport, vijesti, nedelja, 16. VII. 2022… 19: 38… Čudesni CARLOS Alcaraz u pet setova pobijedio NOVAKA Đokovića i osvojio WIMBLEDON… (foto, video)

Carlos Alcaraz osvojio je teniski turnir Wimbledon.

AFP

Španac je u finalu bio bolji od Novaka Đokovića rezultatom 3:2 nakon više od četiri sata igre.

U veoma uzbudljivom meču Španac je pokazao snagu, karakter i umijeće te u ključnim momentima prelomio meč u svoju korist.

Ipak, nije tako izgledalo na samom početku. Đoković dobio prvi set ubjedljivo 6: 1. U drugom smo vidjeli veliku borbu. Nakon velike drame Španac je uspio dobiti drugi set sa 7: 6.

U trećem setu Španac je ‘pomeo’ Đokovića i stigao do ubjedljivih 6:1 te prešao u vodstvo.

Čitaj još:   ANKARA: Tursku, napustilo 142.175 azilanata... (foto)

U trećem setu opet drama. Đoković je našao tada novu snagu i vratio se u meč te rezultatom 6:3 došao do poravnanja u setovima.

I onda ponovo drama. Alcaraz je u 5. setu napravio brejk loptu nakon koje je Đoković razbio reket o stub koji drži mrežu te je dobio i opomenu sudije. Alcaraz je potom potvrdio brejk za nešto više od minute. A onda, Đokoviću laganim gemom smanjuje na 2: 3.

Alcaraz je servirao za titulu pri rezultatu 5:g4 u svoju korist. I šansu nije propustio te je set dobio sa 6:4.

Sjajnom mladom Špancu bilo je to prvo finale Wimbledona u karijeri, dok je Đoković igrao 35. finale.

BONUS VIDEO: CARLOS ALCARAZ ES EL CAMPEÓN DE WIMBLEDON!!!