“Lavice” ubjedljive na otvaranju Svjetskog prvenstva… (foto, video)

Crna Gora startovala pobjedom, 25: 11 (13: 2) nejaku selekciju Kameruna koja je prvi pogodak postigla tek nakon 24 i po minuta igre…

HELSINGBORG: Svijet, Sport, vijesti, četvrtak, 30. 11. 2023… 20: 39… “Lavice” ubjedljive na otvaranju Svjetskog prvenstva… (foto, videoo)

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore upisala je ubjedljivu pobjedu na startu
Svjetskog prvenstva u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.

Crnogorske rukometašice savladale su večeras u Helsingborgu, u prvom kolu B grupe, selekciju Kameruna 25: 11 (13 2).

Izabranice selektorke Bojane Popović opravdale su ulogu favorita protiv nejakog rivala, povele su na startu 9:0, na poluvremenu bilo je 13:2, a razlika je u nastavku iznosila i 15 golova.

Kamerun je prvi pogodak postigao tek u 25. minutu, nakon osam odbrana Marte Batinović

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Ivona Pavićević sa pet, Dijana Mugoša je postigla četiri, a po gol manje Jelena Despotović i Itana Grbić.

Istakla se i golmanka Marta Batinović sa 11 odbrana.

U selekciji Kameruna najbolja je bila Leticija Engadi sa pet pogodaka.

U drugom meču B grupe, 20 sati i 30 minuta, rivali će biti Mađarska i Paragvaj.

Paragvaj će biti naredni rival Crne Gore, u subotu u 18 sati.

Čitaj još:   NOVI REZULTATI Izbora u Srbiji: Vučić osvojio 59,2 posto glasova, koalicija SNS- a 43,3 %... (foto, video)

CRNA GORA- KAMERUN 25: 11 (13: 2)

Strijelci:

CRNA GORA: Batinović, Brnović, Bulatović 2, Ćorović, Despotović 3, Godeč, Grbić 3, Ivanović 1, Klikovac 2, Malović 1, Marsenić 2, Mugoša 4, Pavićević 5, Pletikosić 2, Popović, Rajčić.

Najefikasnija u našem timu bila je krilo Ivona Pavićević koja je postigla pet golova, četiri je postigla Dijana Mugoša, po tri Jelena Despotović i Itana Grbić.

Po dva puta su pogađale Anastasija Marsenić, Matea Pletikosić, Nina Bulatović i Bobana Klikovac, a po jednom Tanja Ivanović i Đina Malović.

Naredni protivnik Crne Gore 2. decembra na Svjetskom prvenstvu u Helsingborgu je selekcija Paragvaja, dok u posljednjem meču u grupi izabranice Bojane Popović igraju sa Mađarskom.

Mađarska i Paragvaj odigraće večeras rugu utakmicu u našoj grupi.

BONUS VIDEO: Crnogorke počinju nastup na Svjetskom prvenstvu – najbitnije informacije o turniru i zašto je bitan