IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

EVROPSKO PRVENSTVO: “Lavice” SLAVILE, bile na plus 8 i svakako idu u drugu fazu… (foto)

Rukometašice Crne Gore plasirale su se u drugu fazu Evropskog prvenstva, pošto su u posljednjem kolu grupe A savladale Sloveniju u Herningu 26:25…

HERNING: Svijet, Sport, Zanimljivosti, vijesti, utorak, 08.12 .2020… 21: 21…EVROPSKO PRVENSTVO: “Lavice” SLAVILE, bile na plus 8 i svakako idu u drugu fazu… (foto)

Ugriz Lavica na startu EP: Pobjeda nad Slovenijom za prolaz u tu Glavnu rundu!

Prvi trijumf crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon startnih poraza od Francuske (24:23) i Danske (28:19).

Crnogorske rukometašice su meč za treće mjesto i glavnu rundu u većem dijelu odigrale dobro, sredinom prvog dijela serijom 5:0 stekle su prednost od šest golova (9:3), koliko je bilo i na poluvremenu (15:9).

Razlika je u 42. iznosila osam golova (22:14), kao i dva minuta kasnije (23:15).

Uslijedio je pad u igri izabranica selektora Kima Rasmusena i osam minuta bez datog gola, koji je omogućio rivalu da se vrati u meč i zaostatak svede na gol (25:24).

Čitaj još:   ALEKSANDRA Vuković- Kuč: DRITAN Abazović je Crnu Goru pretvorio u hapsanu... (foto, video)

Najefikasnija u pobjedničkom timu Radičević sa 7 golova, Jauković je postigla 6, Brnović 5, Mehmedović i Raičević po 4. U listu se upisala i Rajčić.

Sve dileme riješila je Itana Grbić, minut i po prije kraja za vođstvo od 26:24.

Najefikasnija u pobjedničkoj reprezentaciji bila je Jovanka Radičević sa devet, Jelena Despotović postigla je šest, a gol manje Đurđina Jauković.

U slovenačkoj selekciji najbolja je bila Ana Gros sa sedam golova.

Crna Gora će u nastavku šampionata igrati sa Rusijom, Švedskom i Španijom.

Prvi rival crnogorskim rukometašicama u glavnoj rundi takmičenja, u četvrtak, biće Švedska, drugoplasirana reprezentacija B grupe.

Kraj meča, sačuvali smo pobjedu, 26: 25 pale su Slovenke…

Izvor rtcg.me

Kvartet u Novom Pazaru

Rukometni klub Novi Pazar angažovao je golmana Janka Gemaljevića, srednjeg Read more

SARAJEVO, CRVENI TEPIH: Danas počinje 24. Sarajevo film festival…