Centimetri su crnogorsku selekciju u prvom poluvremenu dijelili od vođstva, u nastavku je naš tim izbjegao sudbinu iz duela protiv Srbije- ostalo je 0: 0 za nastavak kvalifikacione borbe…

PODGORICA: Crna Gora, Sport. vijesti, subota, 17. VI. 2022… 18: 38… KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO: “Sokolima samo bod protiv Mađarske”- prečka spasila Mađare u Podgorici, Crna Gora- Mađarska 0: 0… (foto, video)

Remi po ukusu Srbije: Prečka spasila Mađare u Podgorici…

Crnogorski fudbaleri odigrali su bez golova sa Mađarskom, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Poslije ovog rezultata, “sokoli” su u teškoj poziciji u borbi za EURO jer poslije Srbije, koja je slavila pod Goricom, nisu uspjeli da pobijede još jednog direktnog rivala.

Naš tim bio je bolji u prvom dijelu, kada je propustio šansu da povede.

Najprije je u osmom minutu Mađarska imala sreće, kada je nakon ubacivanja Jankovića, Nađ u pokušaju da interveniše, uzdrmao prečku sopstvenog gola.

Još dva puta “sokoli” su ozbiljno ugrozili rivala – poslije udaraca Savićevića i Jovetića sa distance.

Međutim, Dibuš je u korner izbacio loptu nakon šuta Savićevića, dok je imao sreće nakon pokušaja Jovetića jer je lopta prošla malo pored stative.

Mađari su više imali loptu u posjedu, ali su bili potpuno bezopasni pred golom Mijatovića.

U drugom dijelu pao je ritam, gotovo da nije bilo prilika, pa je utakmica završena početnim rezultatom.

Nakon tri kola u ovom ciklusu ekipa Miodraga Radulovića ima četiri boda.

Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama za EURO Crna Gora će odigrati 7. septembra u Litvaniji.

U utorak će naša reprezentacija dočekati Češku u prijateljskoj utakmici, takođe u Podgorici, od 18 sati.

Tok utakmice:

CRNA GORA– MAĐARSKA 0: 0

90′- Pet minuta sudijske nadoknade.

86′- Centaršut Andrije Vukčevića, Osmajić glavom iz blizine preko gola.

82′- Lončar mijenja Savićevića, Hakšabanović dobija šansu umjesto kapitena Stevana Jovetića.

Čitaj još:   GRMI, PADA, A BIT ĆE I SNIJEGA: Oblačno, kiša i pljuskovi s grmljavinom, vrijeme koje se očekuje u narednih nekoliko dana... (foto)

72′- Još dvije izmjene u crnogorskoj selekciji. Osmajić i Marko Vukčević ulaze umjesto Krstovića i Vešovića.

63′- Žuti karton za Miloša Raičkovića, samo dva minuta nakon ulaska u igru.

61′- Izmjena u našem timu, Miloš Raičković je na terenu, meč je završen za Aleksandra Šćekića.

50′- Prvi žuti karton za Mađare. Roland Šalai je srušio Vešovića i zaradio javnu opomenu.

46′- Nastavljena je utakmica, Mađari su krenuli sa centra.

Poluvrijeme bez pogodaka. Tvrd meč pod Goricom, naši su bili opasniji, prečka je sačuvala Mađare u ranoj fazi utakmice, a potom su dva puta opasno sa distance šutirali Savićević i Jovetić.

34′- Žuti karton za Igora Vujačića zbog faula nad Soboslaijem.

27′- Sjajan šut Jovetića sa otprilike 20 metara, lopta ide pored stative.

14′- Neoprezan start Vešovića sa leđa na polovini Mađarske i žuti karton za našeg fudbalera.

12′- Odličan udarac Vukana Savićevića sa preko 20 metara, Dibuš vrhovima prstiju izbacuje u korner.

11′- Prijete Mađari prvi put danas. Nakon ubacivanja sa lijeve strane, Atila Salaj šutirao je glavom pored stative gola Mijatovića.

7′- Prečka je sačuvala Mađare! Janković je osvojio loptu, prošao po desnoj strani, a nakon njegovog centaršuta Nađ je nespretno reagovao i pogodio prečku sopstvenog gola. Sreća za goste.

1′-Počela je utakmica na stadionu pod Goricom.

17.30 – Pola sata prije početka ekipe su na zagrijavanju.

Naš nacionalni tim ima tri boda poslije dva kola, dok su Mađari odigrali jednu utakmicu i savladali Bugarsku, a selektor Miodrag Radulović odlučio se za ofanzivnu formaciju, sa Stevanom Jovetićem i Nikolom Krstovićem u napadu.

Utakmica ima veliki značaj za “sokole”, koji će pokušati da pobijede direktnog rivala u borbi za jednu od prve dvije pozicije, koje vode na EURO.

“Igramo protiv još jednog favorita grupe. Svakako želimo da prikažemo više i rezultatski bolje prođemo nego protiv Srbije. Očekujem da ponovimo želju, volju i pristup iz tog duela, ali i da dodamo kvalitet više i dođemo do pozitivnog rezultata”, rekao je selektor Miodrag Radulović.

Čitaj još:   PRIBOJ: Napadnut policajac Mujezinović u po bijela dana...

Težak susret pod Goricom očekuje i selektor Mađarske Marko Rosi.

“Lošije su od nas plasirani na FIFA rang listi, ali to ne mora ništa da znači na terenu. I mi smo pobjeđivali bolje od sebe. Moramo da budemo skromni, poštujemo Crnu Goru, koja ima poznate igrače poput Savića, Jovetića i još mnogo dobrih. Znamo koliko je bitan meč i za nas i za njih. Očekujemo veoma tešku utakmicu”, kazao je Rosi.

BONUS VIDEO: Himna Crne Gore- Oj, svijetla majska zoro