BRAVO ZA TURSKU: Zlatna i srebrena medalja u boksu na Olimpijadi u Tokiju… (foto i video)

Turska bokserka Busenaz Surmeneli osvojila je zlatnu medalju u Tokiju na Olimpijskim igrama, to je prva olimpijska medalja za Tursku u plemenitoj borilačkoj vještini u historiji…

TOKIYO: Svijet, Sport, vijesti… subota, 07.08.2021… 19: 44… BRAVO ZA TURSKU: Zlatna i srebrena medalja u boksu na Olimpijadi u Tokiju… (foto i video)

Turska bokserka Busenaz Surmeneli osvojila je i to novu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, što je prva olimpijska medalja za Tursku u tom sportu u historiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Surmeneli je u kategoriji do 69 kilograma u finalu savladala kinesku rivalku Gu Hong.

Dvadesettrogodišnja turska bokserka Surmeneli je i aktuelna svjetska prvakinja iz 2019. godine.

I turska bokserka Buse Naz Cakiroglu je osvojila srebrenu medalju na Olimpijadi u Tokiju, a u finalu u kategoriji do 51 kilograma od nje je bolja bila olimpijska šampionka iz Bugarske Stoyka Zhelyazkova Krasteva.

Čitaj još:   ANDREJ Nikolaidis: Nikad sa DPS- om znači, vazda sa Frontom. A to znači: vazda sa Moskvom... (foto)

Turska je na Olimpijadi u Tokiju do sada osvojila 12 medalja i to po dvije zlatne i srebrene i osam bronzanih…

Ukupno je Turska od 1908. godine na olimpijadama osvojila 103 medalje.