IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

DUEL U HELSINGBORGU: Bravo za “LEVICE” Velika pobjeda Crne Gore- DRUGO poluvrijeme za pamćenje, u četvrtak za… (foto, video)

Tim Bojane Popović spektakularnom igrom u Drugom poluvremenu savladao Mađarsku 24: 18, pa sa maksimalna četiri boda ide u glavnu fazu…

HELSINGBORG: Svijet, Sport, vijesti, utorak 04. 12. 2023… 00: 09… DUEL U HELSINGBORGU: Bravo za “LEVICE” Velika pobjeda Crne Gore- DRUGO poluvrijeme za pamćenje, u četvrtak za… (foto, video)

Crnogorske rukometašice pobijedile su Mađarsku 24:18 u 3.kolu Svjetskog prvenstva. Izabranice Bojane Popović veoma su blizu plasmana u četvrfinale Svjetskog prvenstva.

Despotović Despotović (foto: RSCG)

Crnogorske rukometašice upisale su treći trijumf i sa maksimalnim učinkom završile takmičenje u grupi.

Izabranice selektorke Bojane Popović u glavnu rundu, koja će biti odigrana u Geteborgu, prenijeće četiri boda.

Odlično drugo poluvrijeme, 13 minuta bez primljenog gola i serija od šest vezanih pogodaka, uz još jedno vrhunsko izdanje golmanke Marte Batinović, trasirali su crnogorskoj selekciji put ka pobjedi i prvom mjestu.

Mađarska je, nakon boljeg uvodnog dijela Crne Gore, došla vođstva, koje je na poluvremenu iznosilo 10:7.

Čitaj još:   SARAJEVO: Počeo transport i uništavanje četiri aviobombe... (foto i video)

Vodila je i 11:8, nakon čega je uslijedila serija od 6:0 za preokret i vođstvo Crne Gore 14:11.

U 53. minutu crnogorska reprezentacija stekla je prednost od pet pogodaka (19:14) i praktično već tada riješila pšitanje pobjeda.

U samom finišu razlika je iznosila i sedam pogodaka (24: 17).

U pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Batinović sa 15 odbrana, najefikasnije su bile Dijana Mugoša sa osam i Tatjana Brnović sa sedam golova.

Važan doprinos dale su i Itana Grbić i Matea Pletikosić sa po četiri gola.

Glavnu rundu, kao trećeplasirani, izborio je Kamerun, koji je savladao Paragvaj 26:23.

Rivali u glavnoj rundi biće Švedska, Hrvatska, Kina i Senegal.

BONUS VIDEO: Norveška vs. Crna Gora 31-34 – MONTENEGRO TAKE EHF EURO 2012 CROWN

izvor iBalkan.net

Kvartet u Novom Pazaru

Rukometni klub Novi Pazar angažovao je golmana Janka Gemaljevića, srednjeg Read more