FENER RAZBIO REAL: Srušili kralja u Istanbulu! (foto, video)

Real ubacio samo 51 poen u Istanbulu, u zaostalom meču XVIII kola Evrolige…

ISTANBUL: Svijet, Sport, vijesti, srijeda, 09.02.2022…00: 32… FENER RAZBIO REAL: Srušili kralja u Istanbulu! (foto, video)

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 66: 51 (19: 8, 8: 9, 21: 13, 18: 21), u zaostalom meču 18. kola Evrolige.

Ovo je bila peta pobjeda u nizu ekipe iz Megapolisa sa aziske strane grada na Bosforu i deveta u poslednjih deset mečeva, dok je Real doživeo poraz poslije devet uzastopnih boheda u Evroligi.

Ekipa Fenerbahčea je svela je lidera takmičenja na samo 17 poena u prvom poluvremenu što je novi negativni rekord Reala i već tada najavila trijumf.

Uz +10 je Fener ušao u treći period, tokom kojeg se dodatno odlepio i stekao ogromnih +18 (48: 30).

Pokušao je tim Pabla Lasa da zapreti u uvodnim minutima poslednjeg kvartala, ali su domaći uvijek imali spreman odgovor i rutinski priveli posao kraju.

Čitaj još:   ZENICA: Ermin Mujezinović, policajac skočio u rijeku i spasio trogodišnjeg dječaka ... (foto)

Najbolji kod Fenerbahčea bio je momak iz Priboja- Marko Gudurić sa 12 poena, četiri skoka i tri asistencije. Pratili su ga Dejšon Pjer sa 10 poena i osam skokova i Melih Mahmutoglu sa 10 poena.

Kod Reala su se izdvojili Valter Tavareš sa 14 poena i devet skokova i Serhio Ljulj sa 12 poena i pet skokova.

Fenerbahče je sa 12 pobjeda i 10 poraza na osmom mjestu na tabeli, a Real je prvi sa skorom od 20 pobjeda i četiri poraza.

U narednom kolu, Fenerbahče će dočekati Bajern, dok će Real ugostiti Barselonu.

U zaostalom meču 17. kola, Armani je u gostima pobijedio Žalgiris sa 74:70 (17: 18, 18: 17, 18: 16, 21: 19).