Ubjedljivi “lavovi”- težak poraz Zmajeva: Crnogorci protutnjali Skenderijom… (fotom video)

“Lavovi” su u Sarajevu odigrali sjajan meč u Sarajevu, opravdali ulogu favorita protiv Bosne i Hercegovine (36:25) za drugu pobjedu u isto toliko mečeva u kvalifikacijama.

SARAJEVO: Svijet, Sport, vijesti, nedelja, 16- X- 22: 24… Ubjedljivi “lavovi”- težak poraz Zmajeva: Crnogorci protutnjali Skenderijom… (fotom video)

Crnogorski rukometaši su napravili veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo 2024.

Tm Zorana Roganovića, koji je na startu bio bolji od Kosova, dominirao je u dvorani “Mirza Delibašić”, a put ka trijumf otvorili već u prvom poluvremenu kada su imali 10 golova prednosti.

Razlika u kvalitetu je bila očigledna, odnos snaga se nije promijenio ni u nastavku, pa je Crna Gora bez problema prošla na papiru komplikovano gostovanje.

Čitaj još:   PAUK NE RADI NEDELJOM: Ludilo u centru grada, fotke koje su razbjesnile sve u gradu... (foto)

Najefikasniji u našem timu je bio Miloš Vujović sa osam golova, sedam je postigao Nemanja Grbović.

Slovenija je u Prištini savladala Kosovo (29: 24), pa kao i naša selekcija ima skor 2- 0.

Kvalifikacije se nastavljaju u martu naredne godine, kada našu selekciju čekaju mečevi sa Slovenijom.

U drugom meču naše grupe Slovenija je uz dosta muke slavila na gostovanju kod Kosova (29: 24).

Prije toga, u januaru je na programu Svjetsko prvenstvo, Crna Gora je u grupi sa Španijom, Iranom i Čileom.

BONUS VIDEO: Crna Gora favorit na gostovanju u Sarajevu